• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY -  26 kwietnia 2015 r.

1. Czwarta Niedziela Wielkanocy nazywana niedzielą Dobrego Pasterza obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania  i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bogu w Kościele. Ofiary składane na tace przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.oo będzie przyjęcie nowych kandydatów do grona ministrantów.

3. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach.  Dzieci na pierwszym nabożeństwie otrzymają plakat z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe a następnie naklejki do umieszczenia na plakacie. Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. Spowiedź w pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą św. po południu od godz. 17.oo. W pierwszy piątek modlimy się za misje i wspieramy je ofiarą.

6. Msze św. w niedziele są o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo i 16.oo, w dni powszednie o godz. 6.3o i 18.oo. Niedzielna Msza św. w kaplicy w Targowisku w sobotę o godz. 18.oo.

7. Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo. Msza św. w kaplicy w Targowisku o godz. 18.oo.

8. W przyszłą niedzielę będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów drogowych po Mszy św. o godz. 11.oo. Modlić się będziemy za kierowców i bezpieczeństwo na drogach. Ministranci będą rozdawać kierowcom obrazki z patronem kierowców św. Krzysztofem.

9. Nabożeństwo majowe w niedziele będzie po wieczornej Mszy świętej.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na niedzielę - Parafianom z Książnic.

11. Prosimy kolejnych Parafian z Książnic w najbliższy piątek 30  kwietnia na godz. 7.oo:

Zagól 14, Kwiatek 16, Kwiatek 210, Korbut 156, Pilch 199, Białota 11, Migała 36, Długosz 145, Kotaba 138, Lech 24.