• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

17 września 2017 r.

---------------------------------------------------------------

1. W środę Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

• w poniedziałek - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży,

• w czwartek - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

• w sobotę - św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. Liturgiczną służbę ołtarza: lektorów, ministrantów i kandydatów na ministranta, ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie przy ognisku w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej na zapleczu kościoła.

4. Dzieci z klas trzecich ze Szkół Podstawowych w Targowisku i Książnicach oraz z terenu naszej parafii uczęszczających do innych szkół zapraszamy wraz z rodzicami do kościoła w środę 20 września na godz. 18:00 na Mszę świętą z nowenną, a po Mszy spotkanie organizacyjne w związku z przygotowaniem do I spowiedzi i Komunii świętej.

5. Spotkanie DSM będzie w sobotę w salce o godz. 10:00. Mile widziane nowe kandydatki do włączenia się w służbę maryjną.

6.  W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził w całej diecezji nowe wybory do Rad Parafialnych. Odbędą się one w dniu 15 października 2017 r. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatów do Rady Duszpasterskiej w terminie do 7 października br. Można to uczynić w kancelarii parafialnej lub w kościele wrzucając kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz miejscem zamieszkania kandydata bez podawania numeru do specjalnej urny przy wyjściu przez dwie najbliższe niedziele. Przypominamy, że członkiem Rady Duszpasterskiej może być jedynie praktykujący katolik, który czynnie uczestniczy w życiu wspólnoty wiernych i jest znany z nienagannych zasad moralnych. Przy podawaniu kandydatur prosimy o wzięcie pod uwagę, czy dany kandydat zechce się zaangażować w pomoc dla parafii. Potrzeba ludzi, którzy są gotowi poświęcić trochę czasu parafii, mają pomysły i możliwości ułatwiające wykonanie różnych prac w kościele i jego otoczeniu. Liczymy na otwartość Parafian oraz bardzo poważne potraktowanie wyborów do Rady Duszpasterskiej naszej parafii.

7. Informujemy, że kancelaria parafialna czynna jest codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt po Mszy świętej. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu o każdej porze. W sprawach małżeńskich prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

8. Ogłoszenie społeczne: Urząd Gminy Kłaj zamierza pozyskać środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na usunięcie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy. W związku z powyższym prosimy mieszkańców Gminy Kłaj, którzy planują usunięcie wyrobów azbestowych ze swoich nieruchomości w latach 2018 - 2020 o składanie ankiety do dnia 13 października 2017 r.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny z Książnic: Seweryn 101, Leśniak 49, Jajkowicz 157, Paruch 42, Mętel 99, Zagól 154, Szostak 147, Antkiewicz 231, Seweryn 222, Szostak 170.

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, natomiast po Mszach świętych można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W  przyszłą ostatnią niedzielę miesiąca składka na cele inwestycyjne przy parafii.

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Są już nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla dzieci.

12. Naszym Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia.