• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

16 Niedziela Zwykła

23 lipca 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Msze święte niedzielne w okresie wakacyjnym w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 oraz popołudniu o 18:00. W kaplicy w Targowisku w sobotę o godz. 18:00.

2. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

3. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

 • w poniedziałek - św. Kingę, dziewicę, patronkę diecezji,

 • we wtorek - Święto św. Jakuba, Apostoła,

 • w środę - św. Joachima i Annę, rodziców NMP,

 • w sobotę - św. Martę.

4. W związku z tym, że 25 lipca w liturgii przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, podróżnych i pielgrzymów, dlatego chcemy się włączyć w ogólnopolską Akcję św. Krzysztof, której celem jest apel do kierowców o ostrożną jazdę i w ramach wdzięczności za szczęśliwe podróże złożenie jednego grosza za jeden kilometr jazdy bez wypadku. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, a ofiary, jakie przy tej okazji będzie można złożyć do puszki zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Serdecznie zapraszamy! 

5. Przyszła niedziela w naszej diecezji jest niedzielą synodalną, dlatego pomodlimy się również o owoce rozpoczynającego się Synodu Diecezji Tarnowskiej. 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Książnic: Kaczor 123, Seweryn 224, Chwastek 3, Długosz 169, Ślęczek 113, Nykaza 80, Kuk 80, Długosz 140, Burdak 50, Smaga 10. 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Ofiary z przyszłej ostatniej niedzieli miesiąca przeznaczymy na pokrycie bardzo wysokich w ostatnim czasie kosztów wywozu śmieci z naszego cmentarza. Przy okazji bardzo prosimy, aby śmieci cmentarne zwłaszcza plastiki zgnieść, a nie wrzucać całych butelek 2 litrowych po napojach i płynach do pojemników.

8. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Jach z Targowiska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

10. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętych Patronów.