• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Szósta Niedziela Wielkanocy    -   1 maja 2016.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj - miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 16.3o.

2.  Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy - obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

3. We wtorek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o 7.oo, 9.oo, 11.oo i 16.oo. Msza św. w kaplicy w Targowisku o godz. 9.oo.

4. Z  racji rozpoczętego w pierwszą niedzielę adwentu w naszej Ojczyźnie Roku Jubileuszowego 1050 rocznicy chrztu Polski w pierwsze niedziele miesiąca będziemy uczestniczyć na początku Mszy św. w obrzędzie pokropienia wodą święconą, która przypomina nam chrzest święty i jest jedną z form aktu pokutnego. Można też zabrać poświęconą wodę do domu i czynić nią znak krzyża, zwłaszcza wtedy kiedy wychodzimy z domu.

5. W szósty tygodniu Wielkanocy zanosimy błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

6. Niedzielna msza św. w kaplicy w Targowisku jest celebrowana w sobotę godz. 18.oo.

7. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota.

8. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania do służby Bożej. Po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie Panie z Parafialnego Oddziału Caritas.

9. W piątek spowiedź przed poranną  Mszą św. i po południu od godz. 17.oo. Modlimy się w tym dniu za misje i wspieramy je ofiarą. Rozpoczynamy w tym dniu nowennę do Ducha świętego.

10. W przyszła niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie w tym dniu chrzest na Mszy św. o godz. 10.oo.

11. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.3o a w niedzielę o 16.3o.

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na niedziele.

13. Prosimy kolejnych Parafian z Książnic o przygotowanie kościoła  w najbliższą sobotę 7 maja na godz. 7.oo.

Wiej 56, Migdał 56, Filipek 124, Grzesik 111, Nosek 108, Pilch 128, Lisowski 66, Dudziak 51, Smaga 183, Klejdysz 193.