• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    -   7 lutego 2016.

1. W ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi - tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa.

2. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele adoracja w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego - okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 7.oo, 10.oo i 17.oo. Ofiary składane w tym dniu na tace będą przeznaczone będą na cele charytatywne.

4. W tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.

5. Środa popielcowa jest dniem postu ścisłego i abstynencji od pokarmów mięsnych.

6. Z racji rozpoczętego w pierwszą niedzielę adwentu w naszej Ojczyźnie Roku Jubileuszowego 1050 rocznicy chrztu Polski w pierwsze niedziele miesiąca będziemy uczestniczyć na początku Mszy św. w obrzędzie pokropienia wodą święconą, która przypomina nam chrzest święty i jest jedną z form aktu pokutnego. Można też zabrać poświęconą wodę do domu i czynić nią znak krzyża, zwłaszcza wtedy kiedy wychodzimy z domu.

7. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokuty w Kościele. Powstrzymajmy się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

8. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej na które zapraszamy wszystkich parafian. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na godz. 16.3o.

9. Od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu o godz. 15.oo będzie krótka adoracja  a następnie o godz. 15.15 będziemy śpiewać Gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych. Msza św. o godz. 16.oo.

10. Ponieważ nie zgłoszono chrztu - nie będzie w przyszłą niedzielę  /14 lutego/ Mszy św. o godz. 10.oo.

11. Za zgodą ks. biskupa w przyszłą niedzielę - 14 lutego rodzina 3 letniej Dorotki z Bochni chorej na nowotwór złośliwy będzie zbierać ofiary do puszki przy kościele na ratowanie jej życia.

12. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na niedziele.

13. Prosimy kolejnych Parafian z Targowiska o przygotowanie kościoła  w najbliższą sobotę 14 lutego na godz. 7.oo.

Golarz 54, Łach 91, Janik 80, Król 147, Burkowski 114 A, Stokłosa 132,  Sowa 128, Szczudło 78, Chudecki 217, Skoczek 216.