• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pierwsza niedziela Wielkiego Postu 22. II.  2015.

1. Msze św. w naszym kościele w niedziele są o godz. 7.oo. 9.oo. 11.oo i 16.oo.

2. Niedzielne Msze św. w kaplicy w Targowisku w miesiącach; grudniu, styczniu i lutym są w sobotę o godz. 15.oo.

3. Pierwsza niedziela Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego w Wigilię Paschalną.

4. Dziś kończą się rozpoczęte w Środę Popielcową dni modlitw o ducha pokuty, ale czas pokuty trwa w Kościele. Przypomnijmy sobie przepisy Kościoła dotyczące dni pokuty i praktyk pokutnych:

* wszyscy wierni, każdy na swój sposób, obowiązani są na podstawie Bożego prawa czynić pokutę.

* w Kościele dniami i okresami pokuty są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu katolik nie powinien brać udziału w hucznej zabawie ani jej urządzać. Wstrzemięźliwość od spożywania mięsa należy zachować we wszystkie piątki całego roku, chyba że przypada uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post ścisły obowiązują w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek.

5. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postui przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

6. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: w piątek w drodze krzyżowej o godz. 16.3o i gorzkich żalach w niedzielę o godz. 15.15.

7. Składamy serdeczne  "Bóg zapłać " za przygotowanie kościoła na niedzielę Parafianom z Książnic.

8.Prosimy do  przygotowanie kościoła w najbliższą sobotę - 28 lutego na godz. 7.oo Parafian z Książnic.

Filipek 124, Grzegorz 111, Nosek 108, Pilch 128, Lisowski 66, Dudziak 51, Smaga Klejdysz 193, Murzyn 197, Styczeń 218.

==============================================