• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 


 

Jezusa Chrustusa Króla Wszechświata -  22 listopada 2015.

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata obchodzona w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, zwraca naszą uwagę, że Pan Jezus objawi swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

2. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia, oraz Służby Liturgicznej.

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy do hasłem " Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię ".  Za tydzień - pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: "Nowe życie w Chrystusie".

4. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, modlimy się za wszystkich, którzy śpiewem i muzyką przyczyniają się do piękna liturgii.

5. Składka na tacę w przyszłą niedzielę, która jest ostatnią niedzielą miesiąca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

6. W środę o godz. 17.oo - nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a następnie - Msza św. wieczorna . 

7. Niedzielna Msza św. w Targowisku jest celebrowana w sobotę o godz. 16.oo. 

8. Dnia 2 grudnia będzie prowadzona na parkingu za kościołem zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dochód będzie przeznaczony na pomoc prześladowanym chrześcijanom.

9. Prosimy o odnowienie prenumeraty "Posłańca Serca Jezusowego"

10. Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie i posprzątanie kościoła na niedzielę.

11. Prosimy kolejnych Parafian z Targowiska w najbliższą sobotę 28 listopada na godz. 7.oo. :  

Puścizna 522, Sitek 377, Wójcik 401, Wróbel 294, Świętek 395, Piwowarczyk 272, Gądek 181, Czerczak 283, Włodarczyk 300, Olszewski 352.