• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  -   22 maja 2016.

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego.

2.  We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. Nabożeństw majowe w niedziele o 16.3o i  dni powszednie o 18.3o. Zapraszamy.

4. Z  racji rozpoczętego w pierwszą niedzielę adwentu w naszej Ojczyźnie Roku Jubileuszowego 1050 rocznicy chrztu Polski w pierwsze niedziele miesiąca będziemy uczestniczyć na początku Mszy św. w obrzędzie pokropienia wodą święconą, która przypomina nam chrzest święty i jest jedną z form aktu pokutnego. Można też zabrać poświęconą wodę do domu i czynić nią znak krzyża, zwłaszcza wtedy kiedy wychodzimy z domu.

5. W czwartek 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.oo, 10.oo i 16.oo. Po Mszy św. o godz. 10.oo procesja do czterech ołtarzy. Prosimy aby w tym roku precesje eucharystyczne przygotowali i zabrali na procesje feretrony, sztandary, baldachim Parafianie z Targowiska z rejonu Ostrej i Nadrabia. Prosimy o pomoc w organizacji Pana Szafarza z tamtego rejonu i Pana Sołtysa. W środę  po południu prosimy oczyścić feretrony i przenieś do kościoła. Na procesje należy się odpowiednio ubrać. Prosimy Parafian w wymienionych rejonów o organizacje i udział w procesji w Boże Ciało, w czasie oktawy i w czasie odpustu parafialnego -5 czerwca.

5. Niedzielna msza św. w kaplicy w Targowisku jest celebrowana w sobotę godz. 18.oo.

7. Ofiary składane na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na hospicja.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.oo - I Komunia św.

9. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. i ich rodziców w sobotę o godz. 10.oo .

10. Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na niedziele.

11. Prosimy Rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. o przygotowanie kościoła.