• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 2 sierpnia 2015

1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości.

2. W miesiącach wakacyjnych - w lipcu i sierpniu w niedziele w naszym kościele są trzy msze św. o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo. Niedzielna Msza św. w Targowisku w sobotę o 18.oo.

3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo a następnie Msza św.

4. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu.

5. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy miesiąc sierpień przeżyli w trzeźwości.

6. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli.

7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na potrzeby diecezjalne.

8. Planujemy w tym roku zainstalować urządzenia do monitoringu naszego cmentarza i parkinu koło kościoła. Mamy nadzieję, że polepszy to bezpieczeństwo na cmentarzu i koło kościoła. W ostatnie niedziele miesiąca zbieramy ofiary na tacę z przeznaczeniem na tę inwestycję.

9. Bóg zapłać Parafianom z Łężkowic za przygotowanie, za posprzątanie kościoła na niedzielę.

10. Prosimy Parafian z Łężkowic w najbliższą sobotę 7 sierpnia na godz. 7.oo. :

Chwastek 49, Wiśniowski 85, Skłodowski 43, Banach 103, Cieniewicz 93, Wójcik 46, Chudecki 65, Włodarczyk 87, Pawlik116.