• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU26 marca  2017

1. W dzisiejszą, czwartą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej parafii święty czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje prowadzi ks. Krzysztof Wrześniak ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Witamy Go serdecznie w naszej parafii. Wszystkich Parafian gorąco zachęcamy do licznego uczestnictwa w rekolekcjach.

2. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

3. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych są rozprowadzane przez Panie z Parafialnego Caritasu:  baranki, paschaliki oraz stroiki.  Ofiary składane z tej racji są przeznaczona dla najbardziej potrzebujących.

4. W środę od godz. 14.oo odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych do odwiedzin w domach. Prosimy też o zawiezienie Księży  do chorych.

5. W związku ze zmianą czasu na letni wieczorne Msze św. w naszym kościele w dni powszednie, oraz niedzielna Msza św. w kaplicy w Targowisku będą o godz. 18.oo.

6. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.3o i Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 15.oo.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzmy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi. Maryja obiecuje szczególną opiekę tym, którzy będą uczestniczyć w nabożeństwach przez 5 kolejnych pierwszych sobót. Zapraszamy w sobotę na różaniec o godz. 17.40. następnie będzie Msza św., oraz adoracja po Mszy św. W tym roku przygotowujemy się na uroczyste obchody setnej rocznicy Objawień w Fatimie, dlatego starajmy się jak najlepiej przeżyć pierwsze soboty miesiąca.

8. W środę na zakończenie rekolekcji prosimy o ofiary na tace na wynagrodzenie Księdzu Rekolekcjoniście i wsparcie Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

9. Polecamy najnowszy numer „Gościa niedzielnego”.

10. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

11. Prosimy kolejnych Parafian z Targowiska w najbliższą sobotę 1 kwietnia na godz. 7.oo.

Pawełek 41, Nazaruk 241, Marcinek 61, Kluza 183, Frączek 13, Słodki 327, Stryszowska 414,  Życzyński 385, Chudecki 431, Sobas 331.

• Aby uczcić Uroczysty Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy w Niedzielę Palmową, dziewczęta z naszej parafii należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej podjęły się trudu samodzielnego wykonania palm. Jak podaje tradycja chrześcijańska poświęconą palmę należy umieścić na polu  lub nad wejściem do domu aby zabezpieczyć dom, gospodarstwo przed chorobami i głodem. Ponadto palma ma zapewnić długie i szczęśliwe życie. Dziewczęta z DSM  swoją pracą chcą podzielić się z innymi, dlatego zachęcają do nabycia palm w najbliższą Niedzielę - 2 kwietnia. Bóg zapłać za okazaną życzliwość.

•  Spotkanie DSM w sobotę  o godz.:  10:00

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2 kwietnia 2017

1. Od dzisiejszej niedzieli, Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątek o 17.3o i gorzkich żali w niedzielę o 15.oo. Dziś zmiany różańcowe po Mszy św. o godz. 7.oo.

2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

3. Msze św. w niedziele są o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo  i 16.oo.

4. Z racji wyjazdu na spowiedź we wtorek i środę msza św. będzie tylko rano o 6.3o.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.oo.

6. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii o godz. 11.oo pobłogosławimy palmy, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

7. Ofiary składane na tace w Niedzielę Palmową będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Bóg zapłać panom; Kazimierzowi, Lesławowi i Pawłowi za zawiezienie księży do chorych, oraz Panu Tomaszowi za przywóz dzieci na rekolekcje.

9.  Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”.

10. Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła.

11. Prosimy kolejnych Parafian z Targowiska w najbliższą sobotę 8 kwietnia na godz. 7.oo.

Gądek 317, Słonina 115, Dubas 381, Czyrnek 155, Korbut 280, Rzepka 306, Skimina 397, Wójcik 325, Krzeczowski 273, Stokłosa 359.

• Zbiórka Lektorów, ministrantów i aspirantów w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa
  • W czwartek na godz.: 18:00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania, uczniów klas III gimnazjum z rodzicami - spotkanie organizacyjne.
  • W Piątek na godz.: 18:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się I komunii św.
  • Katecheza Parafialna dla uczniów klas I i II  gimnazjum w Piątek  o godz.:18:00.
  • Droga Krzyżowa Dla młodzieży w piątek o godz. :19:00
  • Spotkanie DSM w sobotę o godz. 10:00.
  • Wychodząc z kościoła można nabyć palmy wykonane przez DSM