• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Siedemnasta Niedziela w ciągu roku -   24 lipca 2016.

1. Rozpoczynają się XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelicznych błogosławieństw: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

2. W poniedziałek przyjeżdżają do naszej parafii pielgrzymi na ŚDM z Neapolu we Włoszech, którzy będą nocować u rodzin i w szkołach.

3. W zakrystii są do zabrania bezpłatne wejściówki na uroczystości ŚDM w Brzegach i na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

4. W poniedziałek przypada święto Świętego Jakuba Apostoła.

5. Msze św. w naszym kościele w miesiącach lipcu i sierpniu w niedziele i święta są o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo.

6. Msze św. w dni powszednie są w następującym porządku: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.oo, we wtorek i czwartek o godz. 6.3o. Niedzielna Msza św. w kaplicy w Targowisku w sobotę o godz. 18.oo.

7. Ofiary składane na tace w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza.

8. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za przygotowanie kościoła na niedzielę i posprzątanie sali parafialnej, oraz wokół kościoła.

9. Prosimy Parafian z Książnic o przygotowanie kościoła na niedziele w najbliższą sobotę 30 lipca na godz. 7.oo.

Pilch 44, Białas 121, Dokupil 121, Paszkot 99, Mardyła 114, Kowalski 180, Długosz 127, Klima 214, Stachnik 21, Górka 160.