• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

19 listopada 2017 r.

--------------------------------------------------------

1. W dniu dzisiejszym na prośbę Ks. Biskupa Ordynariusza po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek w ramach akcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

• we wtorek - Ofiarowanie NMP,

• w środę - św. Cecylię, dziewicę i męczennicę,

• w piątek - św. Andrzeja i męczenników z Korei.

3. W środę Msza święta, a po niej nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:00.

4. W następną niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy w Kościele rok liturgiczny. Jest to także patronalny dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim lektorom i ministrantom naszej parafii życzymy obfitości łask w służbie Bogu i Kościołowi.

5. Wypominki listopadowe czytamy w niedziele listopada przed Mszą świętą o godz. 9:00, natomiast roczne rozpoczniemy od pierwszej niedzieli grudnia.

6. Po ostatniej akcji Straży Pożarnej przy naszym cmentarzu, zwracamy się z prośbą, aby przed wrzuceniem zużytych zniczy do kontenera sprawdzić, czy znicz rzeczywiście się wypalił.

7.Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za wywóz liści. W przyszłą sobotę na godz. 7:00 zapraszamy Parafian z Targowiska: Korbut 338, Zięba 195, Kupisz 74, Fortuna 361, Skoczek 461, Bryl 323, Korbut 182, Piwowar 370, Kaczmarek 417, Migdał 435.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na dokończenie remontu oraz doposażenie kancelarii parafialnej.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest kilkustronicowy kalendarz ścienny na 2018 r. ze świętym Józefem. Życzymy przyjemnej lektury.

10. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i niech Was umocni z wiarą przyjęte błogosławieństwo Boże.