• Kościół parafialny w Łężkowicach.
  • Ołtarz.
  • Figurka Najświętszego Serca Pana Jezusa.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 sierpnia 2015

1. Dzisiejsza niedziela zachęca nas do trwania przy Chrystusie na wzór apostołów. Dziś Europejski Dzień Pamięci o ofiarach reżimów totalitarnych.

2. W poniedziałek święto św. Bartłomieja apostoła.

3. W miesiącach wakacyjnych - w lipcu i sierpniu w niedziele w naszym kościele są trzy msze św. o godz. 7.oo, 10.oo i 18.oo. Niedzielna Msza św. w Targowisku w sobotę o godz. 18.oo.

4. W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.oo .

5. Miesiąc sierpień to miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Do Częstochowy zdąża piesza pielgrzymka tarnowska.

6. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy miesiąc sierpień przeżyli w trzeźwości.

7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę .

8. Planujemy w tym roku zainstalować urządzenia do monitoringu naszego cmentarza i parkinu koło kościoła. Mamy nadzieję, że polepszy to bezpieczeństwo na cmentarzu i koło kościoła. W ostatnie niedziele miesiąca zbieramy ofiary na tacę z przeznaczeniem na tę inwestycję.

9. Bóg zapłać Parafianom z Łężkowic za przygotowanie, za posprzątanie kościoła na niedzielę.

10. Prosimy Parafian z Targowiska w najbliższą sobotę 29 sierpnia na godz. 7.oo. :

Seweryn 245, Piwowar 188, Gądek 408, Łyszkowicz 468, Nawrocki 324, Czajka 247, Kasprzyk 228, Kuczaj 411, Pilch 320, Wiśniowski 387.