OGŁOSZENIA: 31 MARCA 2024

Poniedziałek Wielkanocny

1 kwietnia 2024 r.

1. W ramach Oktawy Wielkiej Nocy, w czasie wieczornych Mszy świętych będziemy się przygotowywać do Święta Bożego Miłosierdzia. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy o 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Przy tej okazji dziękujemy Panom z Róży św. Józefa z Łężkowic za poprowadzenie modlitwy różańcowej w marcu. W kwietniu o poprowadzenie modlitwy proszona jest Róża św. Heleny z Łężkowic.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota kwietnia:

üw czwartek pomodlimy się o nowe powołania z naszej parafii,

üspowiedź święta będzie w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 17:30,

üw piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 18:00. Zbierzemy również ofiary na cele misyjne. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej oraz bezpośrednio po niej, na którą zapraszamy członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,

ümłodzież klas VII z terenu naszej parafii zapraszamy w pierwszy piątek na 18:00 w ramach duchowego przygotowania do bierzmowania.

üodwiedziny chorych w sobotę od 8:30,

üw sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

4. Najbliższa niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia. Dlatego zapraszamy na specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 15:00 Dziewczęta z DSM zatańczą przed naszym kościołem taniec wielkanocny, który jest wyrazem radości ze zmartwychwstania Jezusa. Następnie w świątyni odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Niedziela Miłosierdzia to patronalne święto Caritas. Po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas w diecezji. Po Mszy porannej zmiana tajemnic różańca.

6. W związku ze zmianą czasu od jutra Msze święte wieczorne w naszym kościele będą o godz. 18:00. W kaplicy w Targowisku Msza w sobotę również o godz. 18:00.

7. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na Wielkanoc. W sobotę na godz. 7:15 bardzo prosimy kolejne rodziny: Wiej 56, Migdał 56, Tabor 124, Cefal 111, Nosek 108, Pilch 128, Lisowski 66, Dudziak 51, Smaga 183, Grzesik 184, Klejdysz 193.

8. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na uczelnie katolickie oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 412 i nr 35 oraz na kwiaty: z Książnic nr 131, Łężkowic nr 138 i Targowiska nr 340. Informujemy, że na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Grobu zebrano w tym roku: 1940 zł. Bóg zapłać!

9. Zarząd Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” w Brzeziu dziękuje za złożone ofiary na zakup busa, w wysokości 2 770 zł.

10. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego. Jest także kwietniowy Mały Gość.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Włodek z Targowiska, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13:30. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

12. Na kolejne dni świętowania tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa i dzielenia się tą radością przy świątecznych stołach, niech nas umocni Boże błogosławieństwo!

Niedziela Zmartwychwstania

31 marca 2024 r.

1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego o 7:00, 9:00, 11:00 i po południu o 16:00.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone wczoraj i dzisiaj na cele inwestycyjne, a także z Wielkiego Piątku na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Jutrzejsza składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Z okazji Świąt Wielkanocnych, chcemy wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy przygotowali nas do godnego przeżycia Świąt:

• Pani Wioletcie i Pani Zofii wraz z bliskimi oraz młodzieży za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i wystroju naszej świątyni na czas Wielkiego Postu i Świąt;
  • Panu Kościelnemu za przygotowanie oprawy liturgicznej;
  • Panu Organiście za poprowadzenie śpiewu podczas celebracji liturgicznych;
  • Grupom Parafialnym za czuwanie podczas adoracji i prowadzenie modlitw: Różom Różańcowym, Caritas Parafialnej, Straży Honorowej NSPJ, DSM i młodzieży naszej parafii;
  • Członkiniom Caritas za rozprowadzenie baranków i paschalików;
  • Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu parafii za wartę honorową przy Grobie;
  • Szczególne podziękowania należą się księdzu Krzysztofowi oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego;
  • Dziękujemy Wszystkim za okazaną życzliwość oraz za życzenia świąteczne. Niech dobry Bóg każdego obdarzy zdrowiem i obficie błogosławi!

4. "Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!". To, co od dzisiejszej nocy świętujemy w całym Kościele, już się dokonało w zmartwychwstaniu Chrystusa. Od tamtej chwili zmieniło się wszystko - historia świata biegnie innym torem, a życie każdego człowieka nabiera nowego sensu. W świętowaniu przy suto zastawionym stole czy w pozaświątecznej codziennej bieganinie, łatwo utracić perspektywę, jaką daje dzisiejsza uroczystość. Niech nasz udział w dzisiejszej celebracji Wielkiej Nocy, pozwoli nam tę perspektywę na nowo przywrócić, "abyśmy obchodząc uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, zostali odnowieni przez Ducha Świętego i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości". I tego pragniemy Wam Drodzy Parafianie i Goście na ten świąteczny czas życzyć! Szczęść Boże Wszystkim! Wesołego Alleluja.