Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 8

Wszystkich 195830

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za organizacje wolontariatu

Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 04 - 11 GRUDNIA 2022

2 Niedziela Adwentu

                                                                                 4 grudnia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziśprzeżywamy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy można złożyć do puszki datek na ten cel.

 

2. W czwartek wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym kościele o 7:00, 10:00 oraz wieczorem o 17:00.

 

3. Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę świętą o 17:00 w ramach duchowego przygotowania do Pierwszej Komunii świętej. W tym dniu chcemy dzieciom poświęcić medaliki.

 

4. W świąteczny czwartek podczas wieczornej Eucharystii cztery dziewczynki zostaną uroczyście włączone do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Gratulujemy tym dziewczętom i życzymy owocnej służby Bogu i Maryi w strukturach naszego parafialnego DSM.

 

5. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie najmłodszych do uczestnictwa w Mszach roratnich codziennie o 17:00, a w sobotę o 7:00.

 

6. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za poprowadzenie różańca w listopadzie. O poprowadzenie modlitwy w grudniu w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Faustyny z Książnic (Zelator - Maria Lech).

 

7. Zakończył się miesiąc listopad poświęcony modlitwom za zmarłych. Od kilku niedziel czytamy wypominki roczne zamówione w tym roku i przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, z których część przeznaczymy na ogrzewanie plebanii oraz na paczki i inne cele LSO i DSM.  

 

8. Członkowie parafialnej Caritas od dziś rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W przedsionku kościoła można składać niepsującą się żywność. Również w dwóch sklepach (w Delikatesy CENTRUM i u P. Mordarskiej) na terenie Targowiska będą wystawione specjalne pojemniki z logo Caritas, do których można składać produkty, którymi chcemy się podzielić.

9. Od dziś w zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny, a wszelkie ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła.

 

10. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę po roratach na 7:45 prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Sowiński 88, Nazaruk 241, Przesławska 176, Marcinek 61, Kluza 183, Frączek 19, Słodki 327, Stryszowska 414, Życzyński 385, Chudecki 431, Sobas 331.

11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 294,nr 425, z Książnic nr 253, z Łężkowic nr 101 i jedną ofiarę anonimową. Dziękujemy także za ofiarę na ogrzewanie kościoła: z Książnic nr 246. Bóg zapłać również za ofiary na służbę kościelną w listopadzie (złożyły 24 rodziny). Lista ofiarodawców została umieszczona w gablocie ogłoszeń.

 

12. Na koniec zachęcamy do nabycia G. Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół.

 

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy dużo dobroci i życzliwości nie tylko z okazji św. Mikołaja, ale przez cały rok!

Polecamy

Polecamy

Polecamy