DRUGI DZIEŃ ZIELONYCH ŚWIĄT 2018

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA

«Oto Matka twoja» [Łk 19, 25]

Dziś obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, które do liturgicznego kalendarza w Polsce zostało włączone w 1971 r.

To jej zawdzięczamy przemożną opiekę nad nami, nad Jej Kościołem oraz opiekę nad Ludem Bożym.

Prośmy Ją dziś gorąco o to, by jak kiedyś była obecna w Wieczerniku, by także była razem z nami obecna dziś w naszym Wieczerniku - Kościele  i zawsze otaczała nas i nasz Kościół swoją nieustanną macierzyńską opieką.