Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

III NIEDZIELA PO WIELKANOCY 2023

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

23.04.2023

„Zostań z nami, Panie” /Łk 24, 29/

pobrane15Trzecia niedziela Wielkanocy tradycyjnie w Kościele w Polsce nazywana jest niedzielą Biblijną. Rozpoczyna ona  już kolejny Tydzień Biblijny.

To doskonała okazja, abyśmy na Bożym słowie budowali nasze życie i umacniali serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem buduje się i umacnia, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Dokonajmy intronizacji księgi Pisma św. w naszych domach. Postawmy ją w najważniejszym miejscu i znajdźmy czas na Jej lekturę.

Niech tydzień ten będzie dla nas czasem zasłuchania w słowo Boże i umocnienia wiary.