Za chorych terminalnie

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

16.07.2023

„Oto siewca wyszedł siać”. /Mt 13,1-23/

sfd.kuria.lublin56Gromadzimy się na niedzielnej Mszy świętej, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie, zwiastując nam radosne Boże obietnice.

Słuchajmy uważnie Bożego Słowa. To wszystko co ogłasza Pismo spełniło się i spełni się również w naszym życiu, gdy z wiarą przyjmiemy także i dzisiaj radosną nowinę zbawienia.

Często jesteśmy jak niedobra ziemia, a ziarno Bożego słowa nie przemienia nas i nie przynosimy plonu. Otworzymy się zatem na Boże słowo, którym tak obficie karmi nas Kościół każdej niedzieli.