IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2024

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

„Ja jestem dobrym pasterzem.”/J 10, 11-18/

imagesPrzeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu, a owce znają głos pasterza i potrafią odróżnić ten głos od innych głosów pośród zgiełku tego świata. Co więcej owce słuchają głosu pasterza i idą za Nim.

Wsłuchując się w głos Jezusa Chrystusa prośmy o łaskę poznania Go i pokochania całym sercem, abyśmy dali się Jemu poprowadzić ku życiu wiecznemu.

W tygodniu modlitw o powołania prośmy również, aby Pan powoływał pasterzy dla swojego ludu oraz za tych, którzy już są powołani o łaskę wierności Chrystusowi i wielkoduszność w służbie ludowi bożemu - wspólnocie Kościoła.