Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 19

Wszystkich 268073

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2024

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.04.2024

 

„Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity”./J 15,1-8/

 

images„Trwajcie we mnie, a ja w was trwać będę” – Jezus zachęca nas w dzisiejszej Ewangelii. A ten trwa w Bogu, kto wypełnia Jego przykazania. Bez zakorzenienia w Jezusie może się okazać, że nasze życie zamiast wydawać obfite owoce, pozostanie bezowocne.

 

Dzisiejsza Eucharystia to kolejne osobiste zaproszenie skierowane do każdego z nas, żeby przyjąć Jezusa do swojego życia i trwać w Nim, jak latorośl, która trwa w winnym krzewie i wydaje owoce. Tylko On jest w stanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju.

 

Za to, że nie zawsze wydajemy dobre owoce w naszym chrześcijańskim życiu, prośmy Boga o przebaczenie.

Polecamy

Polecamy

Polecamy