Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 21

Wszystkich 268075

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

BOŻE CIAŁO 2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

30.05.2024

 

„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba”. /J 6,51-58/

 

big boze-cialo2Przed nami jeden z najbardziej podniosłych dni - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, połączona z piękną procesją. To dzień, bez względu na pogodę, zawsze najpiękniejszy i bardzo uroczysty .

 

Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynie i idzie z nami ulicami naszych miast i wiosek. Podczas procesji uświadamiamy sobie na nowo prawdę o tajemnicy obecności Boga, który jest realnie obecny w świecie. Dla nas wierzących jest to zarazem szczególna okazja, aby Panu Bogu okazać publiczną wdzięczność za dar Eucharystii.

 

Niech święto to będzie dniem naszej szczerej radości wypływającej z żywej wiary w obecność Chrystusa pośród nas.

Polecamy

Polecamy

Polecamy