TRIDUUM SACRUM 2020

ROZPOCZYNAMY ŚWIĘTE TRUDUUM PASCHALNE

09.04.2020

ca7129495c6a5eebe9ee7a71f23edb30 bigPrzed nami najważniejsze dni w ciągu roku, dni męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa – Triduum Sacrum. Niestety w tym roku ze względu na stan epidemii, ten czas będzie zupełnie inny i czeka nas świętowanie w gronie rodzinnym w naszych domach, które niech staną się domowymi kościołami. Wielu z nas będzie brakowało pięknej liturgii Triduum Paschalnego.

Ta sytuacja jednak nie może nas duchowo uśpić i pozbawić możliwości rozważania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Włączajmy się zatem w modlitwę Kościoła w naszych domach poprzez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe, prowadzone często z rożnych świątyń. Niech naszą otuchą będą słowa św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Marianów, wypowiedziane w czasach zarazy, jaka ogarnęła Polskę w XVII stuleciu, że jeśli nie możesz pójść do kościoła, nie możesz pójść do kaplicy, wejdź w swoje serce. Tam znajdziesz Boga żywego, z którym możesz przebywać jak w Kościele.

Niech ta wyjątkowa, tegoroczna łączność duchowa z celebracjami w naszych kościołach przyniesie nam radość ze Zmartwychwstania, czyli zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i cierpieniem.