ROZWAŻANIA ADWENTOWE 2020.12.07

PONIEDZIAŁEK II TYGODNIA ADWENTU

„Wstań i chodź”. / Łk 5,17-26/

teologiaAdwent jest czasem wstawania z upadków, grzechów, złych nawyków. Jest pozwalaniem, by to Jezus swoją mocą nas uzdrawiał, jak uzdrowił sparaliżowanego człowieka, o czym jest mowa w dzisiejszej Ewangelii.

Tym, co pozwoliło Jezusowi tego dokonać była wiara. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł: Człowieku, odpuszczone są ci twoje grzechy. Czy moją wiarę też widać? Wiarę czterech mężczyzn widział cały tłum. Oni przez ludzi przeciskali się do Jezusa, nie wstydzili się, nie myśleli, co inni pomyślą, gdy ich zobaczą na dachu. Szli prosto przed Jezusa. Tylko taka wiara może sprawić cud. Bo tylko ona jest prawdziwa. Czego nas zatem uczy dzisiejsza Ewangelia? Uczy nas tego, że do Jezusa trzeba nam przychodzić z wiarą. I innych z wiarą Jemu przynosić. Nie ma innego sposobu dostania się do Niego. I nie ma też innego sposobu dostania czegoś od Niego. To wiara czyni cuda.

Z wiarą zatem przystąpmy do spowiedzi adwentowej i innych do niej zachęcajmy. Niech każdy przed świętami usłyszy: Człowieku, odpuszczone są ci twoje grzechy. Wtedy święta nie będą „imprezą” zimową, ale prawdziwym spotkaniem z przychodzącym Chrystusem, Bogiem z nami.