Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 5

Wszystkich 142547

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Kościół

Módlmy się za Kościół święty, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

ROZWAŻANIA ADWENTOWE 2020.12.10

CZWARTEK II TYGODNIA ADWENTU

10.12.2020

 

„Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela”. /Mt 11, 11-15/

 

ps-po6W dniu dzisiejszym na pierwszy plan wysuwa się osoba św. Jana Chrzciciela, o którym Jezus zaświadczył, że „miedzy narodzonymi z niewiasty nie powstał większy od Jana Chrzciciela”, ale jednocześnie dodał, iż „najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on”.

  

Św. Jan przemawiać do nas będzie przez kilka następnych dni z wielką mocą. Będzie wzywał do nawrócenia nie tylko swoim słowem, ale przede wszystkim własnym przykładem. My chrześcijanie, powinniśmy przyjąć to wezwanie do nawrócenia i wyznać swoje grzechy.

 

Trwać w Adwencie to trwać w oczekiwaniu na nadchodzącego Pana. A oczekiwać to trwać w postawie nawrócenia. Dziś św. Jan Chrzciciel wzywa nas do przemiany życia. Cóż to może oznaczać dla nas? Nawrócenie to nie jest jeden moment, choć czasem i tak się zdarza. Częściej jednak nawracanie się jest procesem. Każdego dnia mamy nawracać się do Pana. A to oznacza, że mamy odwracać się od zła i grzechu. Nawracać się to szukać i wypełniać Bożą wolę a odwracać się od chodzenia za własnymi planami i pragnieniami niezgodnymi z Bożym planem na nasze życie. Na tym właśnie polega prostowanie, ścieżek naszego życia.

Polecamy

Polecamy

Polecamy