Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2021

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

05.04.2021

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy”./Psalm/

1364221697Zmartwychwstał Pan. Alleluja!  Od wczoraj obchodzimy szczególną radość w Kościele, której źródłem jest Zmartwychwstały Chrystus.

Dlatego dziś, w drugi dzień świąt, gromadzimy się na Eucharystii , by wyśpiewać na nowo Zwycięzcy Śmierci nasze Alleluja. Bóg wskrzesił Go z martwych, a my na wzór Apostołów, jesteśmy tego świadkami.

Dlatego mamy głosić, że Jezus Chrystus naprawdę zmartwychwstał i żyje wśród nas. Bądźmy radosnymi świadkami Zmartwychwstałego Pana.