XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

19.09.2021

„Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich…”./Mk 9,30-37/

d1689658527Pragniemy władzy, chęć bycia najważniejszym jest w nas tak silna, że może doprowadzić do kłótni z najbliższymi.

Tak stało się w przypadku apostołów, o czym usłyszymy w dzisiejszej  Ewangelii. A tymczasem Jezus mówi: „ Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatni ze wszystkich i sługą wszystkich”. Trudna jest to nauka, ale Pan Jezus pokazał nam, jak w praktyce życia codziennego ją realizować. Wsłuchajmy się uważnie w Jego słowa, prosząc o mądrość serca i pokorę.

Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. To dobra okazja, by podczas Eucharystii modlić się za wszystkich tworzących współczesne media ludzi oraz za odbiorców prasy, radia, telewizji i użytkowników internetu.