Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

08.05.2022

„Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną” /J 10,27–30/

025107 uufO Champaigne shepherd 54W czasie przeżywania okresu radości wielkanocnej Kościół zwraca się w szczególnej modlitwie do Boga o dar powołań do służby w Kościele. Szczególnym dniem modlitwy o powołania jest IV niedziela wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna cały Tydzień Modlitw o Powołania.

Stajemy na progu tych wyjątkowych dni modlitwy, by prosić Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje. Jednocześnie chcemy podjąć refleksję wiary i zapytać o to, czy coś czynimy na rzecz troski o powołania, bowiem sprawa powołań jest sprawą całej wspólnoty Kościoła.

Wspierajmy zatem swoją modlitwą tych, których Bóg powołuje i prośmy o nowe, liczne oraz święte powołania kapłańskie i zakonne