Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 2

Wszystkich 233024

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 04 - 11 CZERWCA 2023

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

4 czerwca 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu dzisiejszym dzieci z klas IV przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Uroczysta Msza święta dziękczynna w intencji dzieci i ich rodzin o godz. 11:00.

 

2. Jutro uczniowie klas VIII z naszej parafii przyjmą sakrament bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Stanisław Salaterski. Uroczysta Msza święta będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 15:30. Wszystkim kandydatom życzymy światła Ducha Świętego i odwagi do mężnego wyznawania wiary.

 

3. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało będzie w czwartek. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione w Boże Ciało o 7:00, 10:00 oraz po południu o 16:00. Uroczysta Msza święta, poprzedzająca procesję eucharystyczną rozpocznie się w kościele o godz. 10:00. Po zakończeniu Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy i zakończy się przy stadionie w Łężkowicach. Kolejność ołtarzy będzie następująca: Pierwszy przy remizie OSP, drugi obok Państwa Jaroszów, trzeci obok Państwa Włodków, czwarty przy stadionie. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału we wspólnej procesji: dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci sypiące kwiatki oraz dzwoniące dzwonkami. Strażaków z OSP z terenu parafii prosimy o obecność ze sztandarami oraz o zabezpieczenie przejścia i porządek przy parkowaniu samochodów. Natomiast Panie i dziewczynki z DSM prosimy o zabranie feretronów. Pamiętajmy, że sam udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy świętej. Pamiętajmy o przyozdobieniu mieszkań na czas przejścia procesji. Ofiary zbierane na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na hospicja.

 

4. Procesje Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać codziennie po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy o 11:00. Na procesje zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci sypiące kwiatki. W związku z oktawą Msza święta w sobotę w kaplicy w Targowisku będzie o 16:00! Nie będzie Mszy w sobotę rano o 6:30 w naszym kościele! Intencję zamówioną na rano odprawimy o 18:00.

 

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe bezpośrednio po wieczornych Mszach świętych.

 

6. Spowiedź z okazji Bożego Ciała będzie od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą świętą wieczorną. Zachęcamy do skorzystania!

 

7. Dziękujemy Paniom z Róży św. Anny z Targowiska za poprowadzenie różańca w maju. O poprowadzenie modlitwy w czerwcu w środę pół godziny przed wieczorną Mszą proszona jest Róża MB Nieustającej Pomocy z Targowiska (Zelator - Stanisława Świętek).

 

8. Egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla wszystkich uczniów klas VII z naszej parafii odbędzie się we wtorek (6 czerwca) w naszym kościele o godz. 16:30. Obecność wszystkich uczniów i przynajmniej jednego z rodziców lub prawnych opiekunów na egzaminie obowiązkowa!

 

9. W dniu 17 czerwca odbędzie się 37 Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Będzie możliwość włączenia się nowych członków do Arcybractwa. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 15 czerwca.

 

10. Informujemy, że intencje mszalne na 2024 r. będzie można zamawiać od pierwszej niedzieli lipca.

 

11. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci z klas IV za przygotowanie świątyni na niedzielę. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy w sobotę na 7:00 kolejne Rodziny z Książnic: Cieślik 112, Mętel 99, Wasilewska 98, Zagól 154, Szostak 147, Antkiewicz 231, Seweryn 222, Szostak 170, Rembiś 185, Górecki 208.

           

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne. W następną niedzielę po każdej Mszy świętej można będzie złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną w maju (złożyły 23 rodziny). Lista OFIARODAWCÓW jest wywieszona w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy do nabycia nowego nr Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa i Promyczków dla dzieci.

 

13. Pragniemy poinformować, że w dniu 7 czerwca (w środę) o godz. 10:00 będzie miał miejsce odbiór końcowy parkingu przy naszym kościele, wykonanego w ramach realizacji umowy z Gminą Kłaj. Wyrażamy wdzięczność Wójtowi Gminy Kłaj Panu Zbigniewowi Strączkowi oraz wykonawcy Firmie Handlowo-Usługowej „MAR-ZIEM” Pana Marka Dylowicza.

 

14. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz kosztów leczenia pana Marcina Sumary cierpiącego na niedowład czterokończynowy po udarze krwotocznym.

 

15. W ostatnim czasie pojawiły się zgłoszenia dotyczące kradzieży na terenie naszego cmentarza. Prosimy o uszanowanie tego szczególnego miejsca spoczynku naszych bliskich zmarłych oraz o zwracanie uwagi na podejrzane zachowania.

 

16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Helena Jania z Targowiska, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14:00. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

 

17. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy