Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 49

Wszystkich 259426

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 10 - 17 GRUDNIA 2023

2 Niedziela Adwentu

                                                                                10 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziśprzeżywamy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy można złożyć do puszki datek na ten cel.

 

2. W liturgii bieżącego tygodnia czcimy:

• w środę - św. Łucję , dziewicę i męcz.,

• w czwartek - św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

3. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie najmłodszych do uczestnictwa w Mszach roratnich codziennie o 17:00, a w sobotę o 7:00.

 

4. Od soboty rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą połączymy z Mszą świętą roratnią.

 

5. Chorych i seniorów chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną na Święta w najbliższą sobotę (16 grudnia) od godz. 9:00. Ks. Krzysztof w Targowisku, a Ks. Proboszcz w Książnicach i Łężkowicach. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej najpóźniej do piątku.

 

6. Wszystkie dzieci naszej parafii zapraszamy na Mszę świętą ze specjalnym kazaniem w następną niedzielę o 11:00, a po Mszy indywidualne błogosławieństwo. Podczas tej Mszy 4 chłopców zostanie uroczyście włączonych do grona ministrantów naszej parafii. Gratulujemy tym chłopcom odwagi i życzymy wytrwałości w służbie przy ołtarzu.

 

7. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz ozdób i stroików świątecznych wykonanych przez rodziców i dziewczęta z DSM. Cały dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na funkcjonowanie DSM.

 

8. Od dziś w zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny. Z góry Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary na ogrzewanie kościoła.

 

9. Członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W przedsionku kościoła można składać niepsującą się żywność. Również w dwóch sklepach (w Delikatesy CENTRUM i u P. Mordarskiej) na terenie Targowiska będą wystawione specjalne pojemniki z logo Caritas, do których można składać produkty, którymi chcemy się podzielić.

10. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę po roratach na 7:45 prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Piwowar 278, Dziedzic 276, Augustyniak 467, Dziedzic 335, Dziedzic 355, Korbut 277, Średniawa 394, Malarczyk 457, Włodek 438, Świętek 415.

 

11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na wywóz śmieci z cmentarza oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 493.

12. Na koniec zachęcamy do nabycia G. Niedzielnego, w którym polecamy rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce.

 

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy