OGŁOSZENIA: 4 - 11 LUTEGO 2018

4 lutego 2018 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

• w poniedziałek - św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy świętej wieczornej błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty,

• we wtorek - św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników,

• w sobotę - św. Scholastyki, dziewicy.

2. Dzieci z klas trzecich zapraszamy wraz z rodzicami w środę na godz. 17:00 do kościoła na Mszę świętą z Nowenną w ramach przygotowania do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. W tym dniu dzieci będą mieć poświęcone książeczki do modlitwy.

3. Uczniów klas II gimnazjalnych i klas VII z terenu naszej parafii, a uczących się w szkołach poza naszą parafią, zapraszamy na spotkanie w czwartek do salki za kościołem po wieczornej Mszy świętej.

4. Radę Parafialną zapraszamy na pilne krótkie spotkanie w najbliższy piątek po wieczornej Mszy świętej w budynku plebanii.

5. W przyszłą niedzielę (11 lutego) przypada Światowy Dzień Chorego. To dla nas wszystkich okazja do modlitwy za ludzi dotkniętych chorobą i cierpieniem oraz zachęta do codziennej troski o ludzi chorych w naszych domach, szpitalach i hospicjach.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma być okazją do wynagrodzenia Bogu za grzechy przedpościa i ma nas wprowadzić w przeżycie kolejnego Wielkiego Postu w naszym życiu. Już dziś zachęcamy do wspólnej oraz indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegóły adoracji w następną niedzielę.

7. W kopalni soli w Bochni w każdą pierwszą niedzielę miesiąca jest odprawiana Msza święta. Dzięki życzliwości Pana Marka z Książnic nasza parafia została zaproszona za miesiąc w niedzielę 4 marca na Mszę świętą o godz. 18:00. Zjazd w dół od godz. 16:45. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, dlatego bardzo prosimy od dziś przez najbliższe 3 niedziele o zgłaszanie w zakrystii liczby chętnych osób. Oczywiście bilety na wjazd do kopalni będą darmowe.

8. Dziękujemy Parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na służbę kościelną, dzięki którym na bieżąco wynagradzamy posługę Pani Kościelnej i Organisty. Nowa lista ofiarodawców jest wywieszona w gablocie ogłoszeń. Łącznie w styczniu taką ofiarę złożyły 54 rodziny. Bóg zapłać!

9. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Targowiska: Sawa 443, Szar 442, Świętek 17, Puścizna 44, Zamęta 58, Mikuła 49, Dubak 178, Japa 108, Ludwa 279.

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne. Polecamy nowy numer Gościa N. oraz są już dostępne Promyczki dla dzieci na miesiąc luty. Miłej lektury!

11. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy świętej ,adoracja Najświętszego Sakramentu.