Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 31

Wszystkich 180781

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 30 STYCZNIA - 6 LUTEGO 2022

4 Niedziela Zwykła

30 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przypominamy, że dziś na Mszy świętej o godz. 11:00 zaśpiewa Chór "Gaudium" z Kłaja, natomiast na godz. 15:00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie z dziewczętami z DSM, dziećmi grającymi na instrumentach i P. Organistą.

 

2. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:00 oraz po południu o 17:00. W Targowisku Msza święta o 16:00. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie gromnic. Pół godziny przed Mszą wieczorną zostaniem odmówiony różaniec. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu na zakony klauzurowe w diecezji.

 

3. W czwartek w liturgii wspominamy św. Błażeja, bpa i męczennika. Na Mszy świętej wieczornej odbędzie się błogosławieństwo świec i gardła.

 

4. W sobotę we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy na Mszy porannej błogosławieństwo chleba, wody i soli.

 

5. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego:

  • spowiedź święta będzie w czwartek od 16:30 oraz w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 16:00,
  • w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 17:00. Zbierzemy również ofiary na cele misyjne. Od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej, na którą zapraszamy członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,
  • odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii;
  • w sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

 

6. W pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy świętej pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

7. Uczniów klas VII z terenu naszej parafii zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek lub piątek w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy o 7:00. Prosimy zelatorów i przedstawicieli o obecność.

 

9. Ks. Proboszcz zaprasza lektorów i ministrantów na krótkie spotkanie z okazji zakończonych Mszy świętych kolędowych w sobotę do kościoła na godz. 9:00. Bardzo prosimy, aby na tym spotkaniu był obecny jeden rodzic każdego chłopca.

 

10. Dziękujemy Róży św. Kingi za poprowadzenie różańca w styczniu. O poprowadzenie modlitwy w lutym proszona jest Róża św. Marii Magdaleny z Łężkowic (Zelator - Zdzisława Włodek).

 

11. W czwartek po wieczornej Mszy świętej planujemy demontaż szopki i choinek, dlatego zwracamy się z prośbą do naszych Parafian, młodzieży oraz lektorów o pomoc.

 

12. W związku z planowaną Pielgrzymką parafialną do Medjugorie i na Bałkany w dn. 25.04-01.05.2022 r., informujemy, że po konsultacji z BP "Iter" wyjazd jest aktualny. Organizatorzy proszą o wpłatę II raty do 23 marca, natomiast miesiąc przed wyjazdem odbędzie się spotkanie organizacyjne z dyrekcją biura. Biuro Pielgrzymkowe informuje, że w razie rezygnacji przepada część zaliczki, chyba, że ktoś znajdzie zastępstwo za siebie na wyjazd. Na dzień dzisiejszy warunkiem wyjazdu jest zaszczepienie lub test wykonany przed samym wyjazdem.

 

13. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za posprzątanie kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Kasprzyk 4, Czerwiński 15, Kasprzyk 242, Długosz 166, Seweryn 224, Maślany 2, Kaczor 123, Ryba 3, Długosz 169, Ślęczek 113.

 

14. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na wypłacenie prac na chórze i przy monitoringu kościelnym. Dziękujemy również za specjalną ofiarę na wywóz śmieci od pewnej rodziny. Polecamy nowy numer Gościa N., w którym możemy znaleźć odpowiedź na pytanie: "Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?".

 

15. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy