Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 9

Wszystkich 195831

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za organizacje wolontariatu

Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁĄ 2022

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022   

 

„Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama”.  /Łk 16, 19-31/

 

938227 JULX an and Lazarus2C ca. 162030. 54Chrześcijanin nie może nikim gardzić, ale wezwany jest przez Chrystusa do służby swym bliźnim, zwłaszcza tym, którzy są w potrzebie duchowej i materialnej.

 

Ta dzisiejsza Eucharystia ma nam uprzytomnić wezwanie Chrystusa, udzielić siły do służby dla braci i okazać, że dobra materialne mogą nam przysłonić Boga, ale również mogą stać się dla nas drogą do życia wiecznego.

 

Wielokrotnie popełniamy grzechy, gardzimy swymi bliźnimi, bardziej cenimy dobra materialne niż Boga, dlatego przeprośmy Pana Boga za nasze grzechy i prośmy, by Pan przemienił nasze serca.

Polecamy

Polecamy

Polecamy