Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 44

Wszystkich 259421

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.06.2023

 

„Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych ale grzeszników”. /Mt 9, 9 -13/

 

Marinus van Reymerswale - The Calling of Matthew - 1930.96W Starym Testamencie często bardziej ceniono składanie ofiar niż miłosierdzie i miłość. Bóg upominał swój naród przez proroków - tak jak usłyszymy to z Księgi Proroka Ozeasza.

 

Chrystus potwierdził nawoływania proroków, gdy okazywał miłosierdzie i powoływał grzeszników, a nie przywiązanych do zewnętrznej pobożności faryzeuszów. Powołał On celnika Mateusza, jak niegdyś powołał Abrahama, który zaufał Bogu i przez swą wiarę został usprawiedliwiony oraz stał się ojcem wszystkich wierzących.

 

Bóg również i nas powołuje, abyśmy starali się wypełnić na co dzień największe przykazanie miłości Boga i bliźniego.

Polecamy

Polecamy

Polecamy