Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 48

Wszystkich 259425

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

II NIEDZIELA WIELKIGO POSTU 2024

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024

 

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”/ Mk 9, 2-1./

 

Transfiguration Raphael-1024x682-1W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu Kościół chce także i nas jakby wyprowadzić na Górę Przemienienia, abyśmy inaczej spojrzeli na świat, na problemy, na drugiego człowieka; spojrzeli jakby z góry, z punktu widzenia Boga w świetle blasku jaśniejącego Chrystusa.

 

Bóg pragnie, abyśmy dostrzegli Jego obecność w tym wszystkim, co się wokół nas dzieje. Pragnie, abyśmy usłyszeli i zapamiętali na zawsze, że Chrystus to umiłowany Syn Boży, którego winniśmy słuchać… „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.


Uczestnicząc w Eucharystii i prośmy Chrystusa, byśmy żyjąc w świecie, zawsze wpatrywali się w Jego jaśniejące oblicze.

Polecamy

Polecamy

Polecamy