O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

II NIEDZIELA WIELKIGO POSTU 2024

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”/ Mk 9, 2-1./

Transfiguration Raphael-1024x682-1W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu Kościół chce także i nas jakby wyprowadzić na Górę Przemienienia, abyśmy inaczej spojrzeli na świat, na problemy, na drugiego człowieka; spojrzeli jakby z góry, z punktu widzenia Boga w świetle blasku jaśniejącego Chrystusa.

Bóg pragnie, abyśmy dostrzegli Jego obecność w tym wszystkim, co się wokół nas dzieje. Pragnie, abyśmy usłyszeli i zapamiętali na zawsze, że Chrystus to umiłowany Syn Boży, którego winniśmy słuchać… „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

Uczestnicząc w Eucharystii i prośmy Chrystusa, byśmy żyjąc w świecie, zawsze wpatrywali się w Jego jaśniejące oblicze.