Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2024

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2024

Wytrwajcie w miłości mojej”. /J 15,9-17/

259W Ewangelii dzisiejszej Chrystus zaprasza nas do trwania w Jego miłości. To trwanie jest jednak możliwe dlatego, że On sam pierwszy nas umiłował. A w Nim jesteśmy umiłowani przez Boga Ojca.

Pan Jezus pragnie, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował – On pragnie, abyśmy Go naśladowali w miłości – a im bardziej otworzymy się na Jego miłość i doświadczymy jej w naszym życiu – tym bardziej to Jego życzenie spełnimy.

Miejscem i przestrzenią miłości jest wspólnota Kościoła, która uczy i utrwala miłość przez wzywanie nas do pojednania i nawrócenia.