Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 22

Wszystkich 268076

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2024

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2024

 

Wytrwajcie w miłości mojej”. /J 15,9-17/

 

259W Ewangelii dzisiejszej Chrystus zaprasza nas do trwania w Jego miłości. To trwanie jest jednak możliwe dlatego, że On sam pierwszy nas umiłował. A w Nim jesteśmy umiłowani przez Boga Ojca.

 

Pan Jezus pragnie, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował – On pragnie, abyśmy Go naśladowali w miłości – a im bardziej otworzymy się na Jego miłość i doświadczymy jej w naszym życiu – tym bardziej to Jego życzenie spełnimy.

 

Miejscem i przestrzenią miłości jest wspólnota Kościoła, która uczy i utrwala miłość przez wzywanie nas do pojednania i nawrócenia.

Polecamy

Polecamy

Polecamy