Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2024

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12.05.2024

„Pan wśród radości wstępuje do nieba.” /Psalm/

rubensDzisiaj wraz z całym Kościołem wpatrujemy się w Chrystusa, który pełen chwały wstępuje do nieba. Od chwili zmartwychwstania minęło więc 40 dni. Jezus uroczyście wstępujący do nieba wskazuje nam kierunek naszej ziemskiej wędrówki, ziemskiej pielgrzymki.

Zanim jednak wstąpił do nieba, nie zostawił nas samych. Zapowiedział zstąpienie Ducha Świętego i liczne znaki, które będą towarzyszyć głoszeniu Ewangelii.

Oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. I podobnie jak uczniowie, jesteśmy posłani, żeby głosić wszędzie Ewangelię.