Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 22

Wszystkich 268076

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2024

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12.05.2024

 

„Pan wśród radości wstępuje do nieba.” /Psalm/

 

rubensDzisiaj wraz z całym Kościołem wpatrujemy się w Chrystusa, który pełen chwały wstępuje do nieba. Od chwili zmartwychwstania minęło więc 40 dni. Jezus uroczyście wstępujący do nieba wskazuje nam kierunek naszej ziemskiej wędrówki, ziemskiej pielgrzymki.

 

Zanim jednak wstąpił do nieba, nie zostawił nas samych. Zapowiedział zstąpienie Ducha Świętego i liczne znaki, które będą towarzyszyć głoszeniu Ewangelii.

 

Oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. I podobnie jak uczniowie, jesteśmy posłani, żeby głosić wszędzie Ewangelię.

Polecamy

Polecamy

Polecamy