Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA 2024

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

09.06.2024

„Będą patrzeć na Tego, którego przebili „ /J 19,31-37/

phoca thumb l IMG 1444Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wpatrujemy się w  Serce Jezusa włócznią przebite. Warto więc zapytać się, czy my w tym Jezusowym Sercu dostrzegamy to źródło, do którego zawsze możemy przyjść i obficie czerpać ze zdrojów zbawienia?

A czerpiemy z tych zdrojów zbawienia zawsze wtedy, gdy korzystamy z sakramentu pokuty. Czerpiemy ze zdrojów zbawienia wtedy, gdy bierzemy udział we Mszy św. i karmimy się Ciałem Zbawiciela, które dla nas zawisło na krzyżu.

Starajmy się ze wszystkich sił otwierać swoje serca na te wielkie dobrodziejstwa Jezusowego Serca.