Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 18

Wszystkich 268072

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

10 NIEDZIELA ZWYKŁA 2024

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

09.06.2024 

 

„Będą patrzeć na Tego, którego przebili „ /J 19,31-37/

 

phoca thumb l IMG 1444Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wpatrujemy się w  Serce Jezusa włócznią przebite. Warto więc zapytać się, czy my w tym Jezusowym Sercu dostrzegamy to źródło, do którego zawsze możemy przyjść i obficie czerpać ze zdrojów zbawienia?  

 

A czerpiemy z tych zdrojów zbawienia zawsze wtedy, gdy korzystamy z sakramentu pokuty. Czerpiemy ze zdrojów zbawienia wtedy, gdy bierzemy udział we Mszy św. i karmimy się Ciałem Zbawiciela, które dla nas zawisło na krzyżu. 

 

Starajmy się ze wszystkich sił otwierać swoje serca na te wielkie dobrodziejstwa Jezusowego Serca.

Polecamy

Polecamy

Polecamy