III NIEDZIELA WIELKANOCNA 2020

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA BIBLIJNA

26.04.2020

„Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił”. /Łk 24, 13-35/

emaus1024Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba.

Z wiarą więc przystąpmy do uczestnictwa w Eucharystii, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa, bowiem przez ofiarę eucharystyczną, sam Chrystus dołącza się do naszego życia. Idźmy z Nim i prośmy, by zawsze pozostał z nami, by nas nauczał, karmił i obdarzał błogosławieństwem Boga.

Dzisiaj przypada niedziela rozpoczynająca Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce. Idąc drogami naszej codzienności, bardziej niż zwykle otwórzmy się na obecność Pana Jezusa w Piśmie Świętym oraz w Eucharystii.