Katecheci

Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

17.09.2021

„ Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć”. (Mk 10, 42-45)

umwnngGromadzimy się na Eucharystii, by uobecnić ofiarę Jezusa Chrystusa, Tego, "który przyszedł, aby służyć" i uczynić swe zbawcze dzieło odkupieniem za nasze grzechy.

Aby to dzieło trwało, Chrystus ustanowił Kościół i na jego czele postawił pasterzy. Oddając hołd wszystkim następcom Chrystusa na Stolicy Piotrowej, kierujemy dziś nasze myśli i serca ku osobie papieża.

Prosimy o dalsze łaski dla niego, potrzebne w całkowitym oddaniu się służbie Kościołowi i całej ludzkości.