Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 42

Wszystkich 259419

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA : 12 - 19 LUTEGO 2023

6 Niedziela Zwykła

12 lutego 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, które w ubiegły poniedziałek nawiedziło Turcję i Syrię, odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP w dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych ofiarami do puszek możemy wesprzeć poszkodowanych przez ten straszliwy kataklizm.

 

2. Od jutra wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w dni powszednie.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17:00. Pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe.

 

4. Dzieci z klas trzecich zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na godz. 17:00 do kościoła na Mszę świętą w ramach przygotowania do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. W tym dniu dzieci będą mieć poświęcone książeczki do modlitwy.

 

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma być okazją do wynagrodzenia Bogu za nasze grzechy i ma nas przygotować do przeżycia kolejnego Wielkiego Postu. Już dziś zachęcamy do wspólnej oraz indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegóły adoracji podamy w następną niedzielę.

 

6. Rozpoczyna się druga edycja akcji PACZKA DLA UKRAINY organizowana przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. W przedsionku kościoła lub na plebanii po Mszy świętej wieczornej będzie można składać produkty, które znajdują się na liście umieszczonej w gablocie ogłoszeń i zakrystii. Produkty żywnościowe powinny posiadać długi termin ważności. Prosimy nie przynosić żadnych ubrań. Nasz Parafialny Zespół Caritas ze złożonych wcześniej produktów przygotuje gotowe paczki, które zostaną zawiezione na miejsce zbiórki. Wszystkie produkty należy składać najpóźniej do niedzieli 26 lutego.

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Wiej 56, Migdał 56, Filipek 124, Cefal 111, Nosek 108, Pilch 128, Lisowski 66, Dudziak 51, Smaga 183, Grzesik 184, Klejdysz 193.

 

8. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczymy na wywóz śmieci z cmentarza. Ofiary z następnej niedzieli będą na utrzymanie WSD w Tarnowie. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną złożone w styczniu (44 rodziny). Lista ofiarodawców jest umieszczona w gablocie ogłoszeń.

 

9. Polecamy nowy nr Gościa N., a w nim można dowiedzieć się, dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii.

 

10. Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy