Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 33

Wszystkich 240561

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za osoby z niepełnosprawnościami

Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 19 - 26 LISTOPADA 2023

33 Niedziela Zwykła

                                                                              19 listopada 2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

• w poniedziałek - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

• we wtorek - Ofiarowanie NMP,

• w środę - św. Cecylię, dziewicę i męczennicę,

• w piątek - św. Andrzeja, prezbitera i Towarzyszy męczenników.

 

2. Z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, chcemy wyrazić wdzięczność tym, którzy troszczą się o piękno liturgii w naszej świątyni. Opiece świętej patronki powierzamy Pana Organistę, parafialny DSM oraz Panie wykonujące Psalmy podczas liturgii Słowa.

 

3. W środę Msza święta z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. W następną niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy w Kościele rok liturgiczny. Jest to także patronalny dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11:00, a po niej indywidualne błogosławieństwo.

 

5. W ostatnim czasie wykonano instalację grzewczą promiennikami podczerwieni w salce młodzieżowej, gdyż dotychczas nie było w budynku parafialnym żadnego stałego źródła ciepła. Koszt wykonanej instalacji wyniósł 10 200 zł.

 

6. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę chcemy posprzątać teren wokół kościoła i usunąć resztę liści, dlatego na godz. 7:00 zapraszamy 20 rodzin z Targowiska: Fortuna 378, Słodki 27, Jania 234, Jasiński 477, Wróbel 26, Chudecki 65, Śmiałek 106, Chudecki 29, Golarz 31, Włodarczyk 83, Siemdaj 202., Lech 258, Lech 367, Bieda 239, Świętek 491, Golarz 460, Chojnacki 274, Wiśniowski 342, Pobożniak 502, Migo 299, Gądek 382. Prosimy o zabranie dodatkowych narzędzi i wywiezienie liści.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na pokrycie kosztów wykonanej ostatnio inwestycji w salce oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Łapczycy rodzina Grzyb, na wywóz śmieci z cmentarza: z Targowiska nr 163. Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej zostaną przeznaczone na wypłacenie ogrodzenia i parkingu wokół plebanii.

 

8. Zachęcamy do nabycia GN, w którym znajdziemy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. Jest także Mały Gość, a w nim naklejka – świecąca w ciemności gwiazda.

 

9. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

33 Niedziela Zwykła

                                                     19 listopada 2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

• w poniedziałek - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

• we wtorek - Ofiarowanie NMP,

• w środę - św. Cecylię, dziewicę i męczennicę,

• w piątek - św. Andrzeja, prezbitera i Towarzyszy męczenników.

 

2. Z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, chcemy wyrazić wdzięczność tym, którzy troszczą się o piękno liturgii w naszej świątyni. Opiece świętej patronki powierzamy Pana Organistę, parafialny DSM oraz Panie wykonujące Psalmy podczas liturgii Słowa.

 

3. W środę Msza święta z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. W następną niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy w Kościele rok liturgiczny. Jest to także patronalny dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11:00, a po niej indywidualne błogosławieństwo.

 

5. W ostatnim czasie wykonano instalację grzewczą promiennikami podczerwieni w salce młodzieżowej, gdyż dotychczas nie było w budynku parafialnym żadnego stałego źródła ciepła. Koszt wykonanej instalacji wyniósł 10 200 zł.

 

6. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę chcemy posprzątać teren wokół kościoła i usunąć resztę liści, dlatego na godz. 7:00 zapraszamy 20 rodzin z Targowiska: Fortuna 378, Słodki 27, Jania 234, Jasiński 477, Wróbel 26, Chudecki 65, Śmiałek 106, Chudecki 29, Golarz 31, Włodarczyk 83, Siemdaj 202., Lech 258, Lech 367, Bieda 239, Świętek 491, Golarz 460, Chojnacki 274, Wiśniowski 342, Pobożniak 502, Migo 299, Gądek 382. Prosimy o zabranie dodatkowych narzędzi i wywiezienie liści.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na pokrycie kosztów wykonanej ostatnio inwestycji w salce oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Łapczycy rodzina Grzyb, na wywóz śmieci z cmentarza: z Targowiska nr 163. Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej zostaną przeznaczone na wypłacenie ogrodzenia i parkingu wokół plebanii.

 

8. Zachęcamy do nabycia GN, w którym znajdziemy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. Jest także Mały Gość, a w nim naklejka – świecąca w ciemności gwiazda.

 

9. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy