Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 53

Wszystkich 259430

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 26 LISTOPADA - 3 GRUDNIA 2023

Uroczystość Chrystusa Króla

34 Niedziela Zwykła

                                                                           26 listopada 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończy w Kościele rok liturgiczny. Wszystkim lektorom i ministrantom naszej parafii wyrażamy wdzięczność za ich posługę w naszym kościele i kaplicy oraz życzymy sumienności w służbie Bogu i Kościołowi.

 

2. We wtorek przypada 14 rocznica święceń biskupich Andrzeja Jeża, naszego Ordynariusza, którego osobę i posługę w naszej diecezji będziemy polecać podczas wieczornej liturgii.

 

3. W środę zapraszamy na Mszę świętą z tradycyjną maryjną nowenną o 17:00.

 

4. W czwartek uczcimy św. Andrzeja, Apostoła. Wszystkich solenizantów polecamy opiece świętego Patrona i zapraszamy na wieczorną Eucharystię.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota grudnia:

w piątek oddamy cześć Sercu Pana Jezusa o 6:30 i 17:00. Pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na cele misyjne Kościoła;

•spowiedź: w czwartek od 16:30 oraz w piątek rano przed Mszą i po południu od 16:00;

•adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 16:00 oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej, na którą zapraszamy szczególnie członków Straży Honorowej Serca Jezusowego;

•w sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30;

•odwiedziny chorych w sobotę od 9:00.

 

6. Uczniów klas VII zapraszamy w piątek na Mszę świętą o 17:00 w ramach duchowego przygotowania do bierzmowania. Wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 

7. Od grudnia do lutego Msza święta w Targowisku będzie w sobotę o godz. 16:00!

 

8.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Róże Różańcowe zapraszamy na zmianę tajemnic po Mszy o 7:00.

 

9. Dziękujemy rodzinom z Targowiska zaproszonym na wczorajsze sprzątanie kościoła i placu wokół kościoła przed zimą. Dziękujemy za wywóz liści. W przyszłą sobotę o posprzątanie kościoła na godz. 7:15 prosimy kolejne rodziny: Barnaś 260, Świętek 388, Orlicki 465, Fortuna 384, Zalewski 315, Solarz, Gaj 254a, Gaj 254, Landowski 126, Polak 295, Noszkowski 296, Grzybek 116, Czyż 257, Gądek 256, Puścizna 393.

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie ogrodzenia i parkingu wokół plebanii oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 160 i nr 454.

 

11.Od następnej niedzieli Panie z Caritas będą rozprowadzać świece wigilijne. Ofiara składana na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wynosi minimum 9 zł. Prosimy o wsparcie tego dzieła. Natomiast w przedsionku kościoła będzie można składać niepsującą się żywność i środki czystości, które przeznaczymy na paczki świąteczne dla potrzebujących Parafian.

 

12. Zachęcamy do nabycia Gościa N. w którym polecamy artykuł o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny. W zakrystii są jeszcze kalendarze rolników i ścienne.

 

13. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Kłaj oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego zapraszają wszystkie dzieci z Gminy Kłaj do lat 10 na Gminne Mikołajki 3 grudnia od godz. 15:00. Natomiast dla Mieszkańców Gminy w tym samym czasie przy Urzędzie Gminy odbędzie się Kiermasz Świąteczny.

 

14. W dniu dzisiejszym na zakończenie Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za co możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Olimpia Flasza z Książnic i śp. Jan Pilch z Targowiska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

16. Wszystkim Parafianom na cały tydzień życzymy obfitości łask Bożych!

Polecamy

Polecamy

Polecamy