Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 48

Wszystkich 259425

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 29 STYCZNIA - 4 LUTEGO 2024

4 Niedziela Zwykła

28 stycznia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o 17:00, a wcześniej modlitwa różańcowa.

 

2. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:00 oraz po południu o 17:00. W Targowisku Msza święta o 16:00. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie gromnic. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu na zakony klauzurowe w diecezji.

 

3. W sobotę w liturgii wspominamy św. Błażeja, bpa i męczennika. Na porannej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo świec i gardła.

 

4. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego:

  • spowiedź święta będzie w czwartek od 16:30 oraz w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 16:00,
  • w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 17:00. Od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej, na którą zapraszamy członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,
  • odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9:00.
  • w sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

 

5. Uczniów klas VII z terenu naszej parafii zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy o 7:00.

 

7. W piątek po wieczornej Mszy świętej planujemy demontaż szopki i choinek, dlatego zwracamy się z prośbą do naszych Parafian, młodzieży oraz lektorów o pomoc.

 

8. W ostatni piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Wyrażamy wdzięczność Wszystkim Parafianom za życzliwe przyjęcie nas kapłanów w Waszych domach, za wspólną modlitwę, za każde dobre słowo i poczęstunek. Dziękujemy za wszelkie sugestie i podpowiedzi dotyczące funkcjonowania naszej parafii. Dziękujemy również za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy, z których część przeznaczymy na ogrzewanie plebanii, na starszych i chorych kapłanów w diecezji oraz utrzymanie naszego seminarium w Tarnowie.

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za posprzątanie kościoła na niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 7:15 bardzo prosimy kolejne rodziny: Golarz - Motak 341, Matura 232, Bazela 289, Bąk 473, Fortuna 339, Madeja 293, Gądek 302, Gądek 406, Stokłosa 446, Cabas 426.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na cele inwestycyjne, które w całości przeznaczymy na wypłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła i plebanii. Dziękujemy również za specjalną ofiarę na potrzeby parafii: od pewnej osoby z Łężkowic.

 

11. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej oraz o dyskusji wśród świeckich katechetów nt. planowanego ograniczenia lekcji religii w szkołach. Jest także Mały Gość na luty.

 

12. Ogłoszenie społeczne: Strażacy OSP Niegowić wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, organizują akcję zbiórki krwi w niedzielę 4 lutego w godzinach 9 - 13 w remizie w Niegowici.

 

13. Przypominamy, że dziś o godz. 15:00 będzie w naszym kościele rodzinne kolędowanie z DSM, Organistą i Dziećmi grającymi na instrumentach muzycznych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Prafian!

 

14. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy