Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 49

Wszystkich 259426

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O docenianie roli kobiet

Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 05 - 11 LUTEGO 2024

5 Niedziela Zwykła

4 lutego 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

• w poniedziałek - św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo chleba, wody i soli,

• we wtorek - św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników,

• w sobotę - św. Scholastyki, dziewicy.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej o 17:00, a wcześniej modlitwa różańcowa.

 

3. Dzieci z klas trzecich zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na godz. 17:00 do kościoła na Mszę świętą w ramach przygotowania do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. W tym dniu dzieci będą mieć poświęcone książeczki do modlitwy.

 

4. W związku z przypadającym w przyszłą niedzielę Światowym Dniem Chorego, wszystkich chorych i starszych zapraszamy do kościoła na Mszę świętą połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia, w sobotę o godz. 10:00. Pół godziny wcześniej możliwość skorzystania ze spowiedzi. Jeżeli pozwoli pogoda, prosimy o dowiezienie chorych do kościoła. W sobotę nie będzie Mszy świętej rano o 6:30.

 

5. W następną niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma być okazją do wynagrodzenia Bogu za nasze grzechy i ma nas przygotować do przeżycia kolejnego Wielkiego Postu. Już dziś zachęcamy do wspólnej oraz indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegóły adoracji podamy za tydzień.

 

6. Kandydatów na ministranta zapraszamy w sobotę na godzinę 11:00 do salki za kościołem. Rodziców prosimy o zachęcenie chłopców do pełnienia zaszczytnej służby przy ołtarzu.Planowane włączenie aspirantów do grona ministrantów odbędzie się w czerwcu.

 

7. Dziękujemy Róży św. Kingi za poprowadzenie różańca w styczniu. O poprowadzenie modlitwy w lutym proszona jest Róża św. Marii Magdaleny z Łężkowic (Zelator - Zdzisława Włodek).

 

8. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Świętek 439, Sikora 450, Sułko 507, Chudecki 521, Chyrc 307, Kluza 354, Gądek 193, Jamrozowicz 328, Chudecki 336, Kampe 35, Fortuna i Fortuna.

 

9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 359. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną złożone w styczniu (31 rodzin). Lista ofiarodawców jest umieszczona w gablocie ogłoszeń.

 

10. Polecamy nowy numer Gościa N. oraz Promyczki dla dzieci.

 

11. Ogłoszenie społeczne: Samorząd  województwa małopolskiego zaprasza do składania wniosków na konserwację kapliczek przydrożnych lub robót budowlanych przy zabytkowych kapliczkach znajdujących się na obszarze województwa małopolskiego w ramach programu „Kapliczki Małopolski_2024” .

Obiekty, które mogą być poddane wyżej wymienionym pracom nie muszą figurować w rejestrze zabytków województwa małopolskiego lub w gminnych ewidencjach zabytków, ale powinny charakteryzować się wartościami artystycznymi i historycznymi.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Internetowej: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marek Kotański z Książnic oraz śp. Józef Fasuga z Targowiska.Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

13. Wszystkim Parafianom i Gościom wypoczywającym w naszej parafii życzymy błogosławionego całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy