OGŁOSZENIA: 28 KWIETNIA - 5 MAJA 2024

5 Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2024 r.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

• w poniedziałek - Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,

• w środę - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

• w czwartek - wspomnienie św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła,

• w sobotę - św. Floriana, męcz., patrona strażaków.

2. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać codziennie po Mszy świętej wieczornej, czyli około godz. 18:30, a w niedziele i święta po Mszy o 16:00. W kaplicy w Targowisku o 18:00, natomiast w sobotę o 16:15. W tym roku przygotowaliśmy dla dzieci specjalne plansze, na których będą naklejać naklejki z różnymi sanktuariami Maryjnymi świata. Zachęcamy dzieci do licznego udziału w nabożeństwach w kościele. Starajmy się również pielęgnować piękną tradycję śpiewania majówek w domach i przy kapliczkach.

3. Przez cały maj nie będzie Mszy świętych w sobotę rano o 6:30, natomiast Msze święte w sobotę w Targowisku będą wyjątkowo o godz. 17:00.

4. W piątek (3 maja) świętujemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to również święto państwowe. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00; 9:00 oraz po południu o 16:00. Dodatkowo w kaplicy w Targowisku Msza święta w intencji Ojczyzny z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja o godz. 10:00, a potem złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości i uroczysta akademia w Wiejskim Domu Kultury. Wójt Gminy Kłaj, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko i społeczność SP w Targowisku serdecznie zapraszają do udziału w tych obchodach. W piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• spowiedź święta będzie w czwartek od 17:30 oraz w piątek przed i podczas Mszy świętych,
  • w piątek nie będzie tradycyjnej adoracji Najświętszego Sakramentu, ani spotkania dla członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,
  • uczniów klas VII prosimy o skorzystanie w piątek z sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii świętej,
  • odwiedziny chorych w sobotę od 9:00

6. Dziękujemy Paniom z Róży św. Heleny z Łężkowic za poprowadzenie różańca w kwietniu. O poprowadzenie modlitwy w maju w środę pół godziny przed Mszą wieczorną proszona jest Róża św. Anny z Targowiska (Zelator - Anna Słodka).

7. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za posprzątanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Rajca 239, Sroka 205, Długosz 241, Gaca 79, Filipek 186, Kowalski 76, Łach 153, Kadłuczka 188, Frydel 8, Martyka 6, Wiśniowski 240.

8. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne oraz za specjalną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska anonimowo.

9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN, w którym przeczytamy m. in. rozmowę z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii. Jest także majowy Mały Gość oraz kolejny nr Historii Kościoła. Życzymy owocnej lektury!

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Korbut zamieszkała w Krakowie, śp. Józefa Golarz z Targowiska orazśp. Józef Golarz z Targowiska, którego pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godzinie 13:30. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

11. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!