OGŁOSZENIA: 05 - 12 MAJA 2024

6 Niedziela Wielkanocna

5 maja 2024 r.

1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

• w poniedziałek - Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba,

• w środę - Uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.

2. Od jutra do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Podczas wieczornych nabożeństw pomodlimy się o dobre tegoroczne zbiory i zachowanie od klęsk żywiołowych. W środę, jeśli pozwoli pogoda, bezpośrednio po Mszy świętej udamy się w procesji do krzyża w Łężkowicach śpiewając po drodze Litanię oraz pieśni maryjne.

3. Dzieci z klas III zapraszamy wraz z rodzicami we czwartek na Mszę świętą z nabożeństwem majowym, a po niej na próbę uroczystości pierwszokomunijnych.

4. W piątek rozpoczynany Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Przypominamy o nabożeństwach majowych w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy świętej około 18:30, a w niedziele po Mszy o 16:00.

7. W Sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie od wczoraj do przyszłej niedzieli trwa odpust tygodniowy. Centralne uroczystości pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Abpa Marka Jędraszewskiego i Pasterza naszej diecezji Andrzeja Jeża odbędą się w sobotę 11 maja o godz. 11:00. Szczegółowy program odpustu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

8. Zbliża się powoli Uroczystość Bożego Ciała. W związku z tym informujemy, że w tym roku Msza święta z procesją Eucharystyczną planowana jest w Targowisku. Szczegółowe informacje podamy w późniejszym czasie.

9. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Kasprzyk 4, Czerwiński 15, Kasprzyk 242, Długosz 166, Seweryn 224, Maślany 2, Kaczor 123, Ryba 3, Długosz 169, Ślęczek 113.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz dziękujemy za ofiary na służbę kościelną w kwietniu (złożyło 36 rodzin). Lista ofiarodawców jest wywieszona w gablocie.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi o naszych świętych - filarach polskiej maryjności oraz o tym, jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy. Są też majowe Promyczki dla dzieci.

12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysławę Gas z Krakowa. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

13. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego!