Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 70

Wszystkich 273637

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 02 - 09 CZERWCA 2024

9 Niedziela Zwykła

2 czerwca 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek - św. Karola i męczenników z Ugandy,
  • w środę - św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
  • w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • w sobotę - Niepokalane Serce NMP.

 

2. Do czwartku włącznie będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła codziennie po Mszy świętej o 18:00. W czwartek zakończenie oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków. Pomodlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Dla dzieci, które przyjdą w tym dniu na procesję będzie słodka niespodzianka.

 

3. W piątek w nasze Święto patronalne od godz. 17:00 będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem czerwcowym do Serca Pana Jezusa. Adorację poprowadzi Honorowa Straż Serca Jezusowego. Bezpośrednio po adoracji wieczorna Msza święta. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy szczególnie uczniów klas VII w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

 

4. Spowiedź święta z okazji pierwszego piątku i zbliżającego się odpustu będzie w czwartek od godz. 17:00 oraz w piątek rano przed Mszą świętą i po południu od 17:00.

 

5. W związku z Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa w przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Odpust parafialny. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:00 - Uroczysta Suma z procesją wokół kościoła oraz po południu o 16:00. Kazania odpustowe wygłosi Ks. Krzysztof Fejkiel - student KUL. Podczas uroczystej Sumy swoim śpiewem będzie nam towarzyszył Chór "TUTTE LE CORDE" z Gdowa. Zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości do uczczenia Serca Jezusowego w naszej świątyni. Dzieci pierwszokomunijne prosimy o obecność w strojach. Panie i DSM prosimy o zabranie feretronów, a dzieci zapraszamy do dzwonienia i sypania kwiatków.

 

6. „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

 

7. Młodzież z naszego Dekanatu, w tym LSO są zaproszeni na spotkanie z ks. Rektorem i alumnami Seminarium Duchownego w Tarnowie, które odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca (7 czerwca) o godz. 19:00 w kościele św. Pawła Ap. w Bochni.

 

8. Informujemy, że intencje mszalne na 2025 r. będzie można zamawiać od pierwszej niedzieli lipca.

 

9. Wyrażamy ogromną wdzięczność tym Parafianom, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało i dziękujemy za liczną obecność na tegorocznej procesji w Targowisku.

 

10. Dziękujemy Paniom z Róży św. Anny z Targowiska za poprowadzenie różańca w maju. O poprowadzenie modlitwy w czerwcu w środę pół godziny przed wieczorną Mszą proszona jest Róża MB Nieustającej Pomocy z Targowiska (Zelator - Stanisława Świętek).

 

11. Przypominamy o Ogólnopolskiej Pielgrzymce Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w najbliższą sobotę 8 czerwca. Wyjazd o godzinie 7:30 z parkingu za kościołem. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 7 czerwca.

 

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci z klas IV za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:15 bardzo prosimy kolejne rodziny z Książnic: Musiał 29, Słonina 53, Śliwiński 175, Turakiewicz 198, Kasprzyk 217, Pilch 163, Szostak 249, Boguta 251, Szostak 162, Flasza 141, Strońska 61, Smaga 100A.

 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za ofiary w maju na służbę kościelną od 16 rodzin. Nowa lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń.

 

14. W związku z nauczaniem w szkołach etyki oraz możliwością uczestnictwa w lekcji religii innego wyznania wprowadzono od roku szkolnego 2023/2024 w Diecezji Tarnowskiej obowiązkowe  Świadectwa o edukacji religijnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zaświadczenie jest wewnątrzkościelnym dokumentem pozwalającym duszpasterzom na ustalenie, czy osoba ukończyła wymaganą edukację z religii rzymskokatolickiej w szkole. Zachęcamy uczniów kończących edukację w szkołach ponadpodstawowych, by udali się do swojej parafii, aby dokonać wpisu w Parafialnej Księdze Nauczania Religii.

 

15. Zachęcamy do nabycia GN, a w nim przeczytamy, o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej oraz od kiedy chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji.

 

16. W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy: śp. Janusza Walczaka z Bochni. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…

 

17. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Niech Bóg Wszystkim błogosławi!

Polecamy

Polecamy

Polecamy