Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 16

Wszystkich 268070

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 09 - 16 CZERWCA 2024

Uroczystość Odpustowa ku czci NSPJ

10 Niedziela Zwykła

9 czerwca 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

2. W liturgii tego tygodnia przypada wspomnienie:

* we wtorek - św. Barnaby, Apostoła,

* w środę - bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy męcz.

* w czwartek - św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,

* w piątek - bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

3. Zapraszamy na Msze święte wieczorne, a po nich nabożeństwa czerwcowe.

 

4. W sobotę przypada 12 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża. W czasie Mszy świętych pomodlimy się w intencji naszego Pasterza.

 

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Diecezjalne Święto Rodziny połączone z 25 rocznicą pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizacją św. Kingi. Główne uroczystości odbędą się przy ołtarzu papieskim o godz. 11:00 pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Po uroczystościach organizatorzy zapraszają na piknik rodzinny.

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Pijanowski 104, Piwowar 103, Smaga 87, Pączek 96, Kożuch 227, Zagól 14, Kwiatek 16, Kwiatek 210, Rzeszot 156A, Tuleja 247, Korbut 156, Pilch 199.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie rachunków za gaz i prąd z ostatnich miesięcy. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek wesprzemy Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie. Zachęcamy do nabycia nowego nr G.N. oraz kolejnego numeru Historii Kościoła. Są także czerwcowe Promyczki dla dzieci.

 

8. Na koniec dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i przeżyć dzisiejszą Uroczystość Odpustową. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Fejkielowi za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże i przewodniczenie uroczystej Sumie. Dziękujemy Panu Kościelnemu, Panu Organiście, LSO, DSM, Strażakom z pocztem sztandarowym, Paniom niosącym feretrony, dzieciom komunijnym oraz dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Niech Pan Jezus Wszystkim hojnie wynagrodzi!

 

9. W dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej lub przynajmniej cząstkowy, ofiarując go przede wszystkim za siebie, jako darowanie kar doczesnych za nasze grzechy. Dlatego teraz dopełnimy wymaganych warunków:

Ojcze nasz…

Wierzę w Boga…

W intencjach papieża Franciszka: Chwała Ojcu…

 

10. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli odpustowej i całego tygodnia. Niech Bóg Wszystkim hojnie błogosławi!

Polecamy

Polecamy

Polecamy