Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 69

Wszystkich 273636

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 30 CZERWCA - 7 LIPCA 2024

13 Niedziela Zwykła

30 czerwca 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przypominamy, że Msze święte niedzielne w okresie wakacyjnym w naszym kościele są o godz. 7:00, 10:00 oraz po południu o 16:00. Natomiast w dni powszednie: poniedziałek, środa i piątek o godz. 18:00; wtorek i czwartek o godz. 6:30. W kaplicy w Targowisku w sobotę o godz. 18:00.

                                       

2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• we wtorek - Święto NMP Tuchowskiej,

• w środę - Święto św. Tomasza, Apostoła,

• w sobotę - bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszamy!

 

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek lipca:

  • w czwartek rano pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii,
  • spowiedź święta będzie w czwartek rano przed Mszą o 6:30 oraz w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 17:00,
  • w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 18:00. Zbierzemy również ofiary na cele misyjne. Wcześniej od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej oraz dalsza część po Mszy świętej, na którą zapraszamy członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,
  • odwiedziny chorych w piątek od 9:00.

5. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca.

 

6. Dziękujemy Paniom z Róży MB Nieustającej Pomocy z Targowiska za poprowadzenie różańca w czerwcu. O poprowadzenie modlitwy w lipcowe środy proszona jest Róża św. Aniołów Stróżów z Książnic (Zelator - Kazimiera Kowalska).

 

7. Od następnej niedzieli będziemy przyjmować intencje mszalne na 2025 r.

 

8. Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa, a w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00 oraz przekazywało relacje z pielgrzymki.

Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone tak, jak w latach ubiegłych, a mianowicie w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Książnic: Migdał 15, Lech 167, Mętel 12, Smaga 131, Lonka 109, Wiej 150, Drożdżak 115, Więcław 17, Woś 8, Konieczny 105, Rusek 71.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne w naszej parafii.

 

11. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN, a w nim szukamy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa. Są także wakacyjne Promyczki Dobra oraz czasopisma misyjne.

 

12. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy