Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 64

Wszystkich 273631

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 07 - 14 LIPCA 2024

14 Niedziela Zwykła

7 lipca 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Msze święte niedzielne w okresie wakacyjnym w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 oraz po południu o 16:00. Natomiast w tym tygodniu Msze święte w dni powszednie będą wyjątkowo codziennie wieczorem o godz. 18:00. W kaplicy w Targowisku w sobotę o godz. 18:00.

                                           

2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek - św. Jana z Dukli, prezbitera,

• w czwartek - Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,

• w piątek - św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.,

• w sobotę - św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu z sakramentu pokuty w naszym kościele można skorzystać przed Mszą świętą. W razie potrzeby można poprosić o spowiedź po Mszy świętej.

 

5. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Z grupą 6 z Bochni można zapisać się na stronie internetowej: grupa6-ppt.pl. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 14:30 w Bazylice w Bochni. Będzie też możliwość zapisów.

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Książnic: Pilch 44, Białas 121, Dokupil 121, Paszkot 99, Mardyła 114, Kowalski 180, Długosz 127, Klima 214, Stachnik 21, Górka 160.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną w czerwcu (złożyło 21 rodzin). Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń.

 

8. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego. Są również wakacyjne Promyczki dla dzieci.

 

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Witold Wałachowski z Łężkowic, którego pogrzeb będzie jutro o godzinie 11:30. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom wypoczywającym w naszej parafii życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego!

Polecamy

Polecamy

Polecamy