Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 10

Wszystkich 147993

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 01 - 08 SIERPNIA 2021

18 Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w środę - św. Jana Marię Vianneya - prezbitera,

• w piątek - Święto Przemienienia Pańskiego.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej zapraszamy na różaniec.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia:

• w czwartek rano pomodlimy się o nowe powołania do służby Bożej z naszej parafii,

• w piątek okolicznościowa spowiedź: rano przed Mszą świętą i po południu od 17:00,

• w piątek pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na ten cel,

• adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17:0 do Mszy wieczornej, a potem dalszy ciąg adoracji, na którą zapraszamy szczególnie Straż Honorową Serca Jezusowego,

• odwiedziny chorych z posługą w domach w pierwszy piątek od 9:00, tylko na specjalne zgłoszenie w zakrystii,

• w sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

 

4. Wyrażamy wdzięczność Róży św. Aniołów Stróżów z Książnic za modlitwę różańcową w każdą środę lipca. W sierpniu o poprowadzenie różańca w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Rity z Książnic (Zelator - Teresa Serafin).

 

5. Jak co roku chcemy podziękować Bogu za zebrane plony. W związku z tym bardzo prosimy mieszkańców Książnic o przygotowanie okolicznościowego wieńca, który poświęcimy wraz z ziołami i kwiatami 15 sierpnia.

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Puścizna 522, Sitek 377, Wójcik 401, Wróbel 294, Świętek 395, Piwowarczyk 271, Gądek 181, Czerczak 283, Włodarczyk 300, Olszewski 352.

 

7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za ofiary z Akcji Krzysztof na pojazdy misyjne na kwotę 2.550 zł. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną składane w lipcu. Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

8. Przypominamy, że dziś po każdej Mszy świętej ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych w wyniku nawałnic w Polsce i w Europie. Polecamy nowy nr G. Niedzielnego.

 

9. Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy