Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 1

Wszystkich 156721

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Katecheci

Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 29 SIERPNIA - 05 WRZEŚNIA 2021

22 Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Od jutra wracamy do normalnego powakacyjnego porządku Mszy świętych w naszym kościele.

 

2. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Msza święta dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Targowisku będzie w kaplicy w środę (1 września) o godz. 8:00, natomiast dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Książnicach w środę o 18:00 wieczorem. Serdecznie zapraszamy także nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy. Nie będzie w tym dniu dowozu dzieci do kościoła z Książnic, dlatego prosimy rodziców o przywiezienie dzieci na Mszę świętą, by po Bożemu rozpoczęły kolejny etap edukacji szkolnej.

 

3. Możliwość spowiedzi dla dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie we wtorek i środę od godz. 17:00.  

 

4. W środę Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny podczas II wojny światowej.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• w pierwszy czwartek pomodlimy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie,

• w pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 18:00. Pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na cele misyjne. Spowiedź w pierwszy piątek w czasie Mszy o 6:30 i od godz. 17:00,

• adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17:00 do wieczornej Mszy oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej dla członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,

• odwiedziny chorych z posługą w Książnicach i Łężkowicach w piątek od 8:30, a w Targowisku w sobotę od 8:30. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku,

•w pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

 

6. W przyszłą niedzielę Msze święte w naszym kościele o godz.: 7:00, 9:00, 11:00 oraz po południu o 16:00. W kaplicy w Targowisku Msza niedzielna w sobotę o godz. 18:00. Po Mszy o 7:00 zmiana tajemnic różańca.

 

7. W związku z tym, że zbliża się termin dwudniowej wycieczki parafialnej do Wiednia, bardzo prosimy wszystkich zapisanych na pilne spotkanie organizacyjne w najbliższą środę po Mszy nowennowej w kościele. Gdyby jeszcze był ktoś zainteresowany wyjazdem, to również zapraszamy na to spotkanie.

 

8. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 16:00.

  

9. Wyrażamy wdzięczność Róży św. Rity z Książnic za modlitwę różańcową w każdą środę sierpnia. We wrześniu o poprowadzenie różańca w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Urszuli z Książnic (Zelator - Bogusława Chwastek).

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Lech 258, Lech 367, Bieda 239, Świętek 491, Golarz 460, Chojnacki 274, Wiśniowski 342, Pobożniak 502, Migo 299, Gądek 382.

 

11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne w naszej parafii oraz za jedną ofiarę anonimową na potrzeby parafii. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę po Mszach świętych panie z Caritas będą zbierać ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych Afgańczyków.

 

12. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. Jest też Mały Gość na wrzesień, a w nim zaślepka na smartfona lub laptopa.

 

13. Na nowy tydzień naszych obowiązków niech nam wszystkim Bóg błogosławi!

22 Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Od jutra wracamy do normalnego powakacyjnego porządku Mszy świętych w naszym kościele.

 

2. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Msza święta dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Targowisku będzie w kaplicy w środę (1 września) o godz. 8:00, natomiast dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Książnicach w środę o 18:00 wieczorem. Serdecznie zapraszamy także nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy. Nie będzie w tym dniu dowozu dzieci do kościoła z Książnic, dlatego prosimy rodziców o przywiezienie dzieci na Mszę świętą, by po Bożemu rozpoczęły kolejny etap edukacji szkolnej.

 

3. Możliwość spowiedzi dla dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie we wtorek i środę od godz. 17:00.  

 

4. W środę Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny podczas II wojny światowej.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• w pierwszy czwartek pomodlimy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie,

• w pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 18:00. Pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na cele misyjne. Spowiedź w pierwszy piątek w czasie Mszy o 6:30 i od godz. 17:00,

• adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17:00 do wieczornej Mszy oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej dla członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,

• odwiedziny chorych z posługą w Książnicach i Łężkowicach w piątek od 8:30, a w Targowisku w sobotę od 8:30. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku,

•w pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

 

6. W przyszłą niedzielę Msze święte w naszym kościele o godz.: 7:00, 9:00, 11:00 oraz po południu o 16:00. W kaplicy w Targowisku Msza niedzielna w sobotę o godz. 18:00. Po Mszy o 7:00 zmiana tajemnic różańca.

 

7. W związku z tym, że zbliża się termin dwudniowej wycieczki parafialnej do Wiednia, bardzo prosimy wszystkich zapisanych na pilne spotkanie organizacyjne w najbliższą środę po Mszy nowennowej w kościele. Gdyby jeszcze był ktoś zainteresowany wyjazdem, to również zapraszamy na to spotkanie.

 

 

8. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 16:00.

  

9. Wyrażamy wdzięczność Róży św. Rity z Książnic za modlitwę różańcową w każdą środę sierpnia. We wrześniu o poprowadzenie różańca w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Urszuli z Książnic (Zelator - Bogusława Chwastek).

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Lech 258, Lech 367, Bieda 239, Świętek 491, Golarz 460, Chojnacki 274, Wiśniowski 342, Pobożniak 502, Migo 299, Gądek 382.

 

11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne w naszej parafii oraz za jedną ofiarę anonimową na potrzeby parafii. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę po Mszach świętych panie z Caritas będą zbierać ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych Afgańczyków.

 

12. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. Jest też Mały Gość na wrzesień, a w nim zaślepka na smartfona lub laptopa.

 

13. Na nowy tydzień naszych obowiązków niech nam wszystkim Bóg błogosławi!

 

Polecamy

Polecamy

Polecamy