Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 32

Wszystkich 180782

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 05 - 12 WRZEŚNIA 2021

23 Niedziela Zwykła

5 września 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przygotowując się do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej od ostatniego piątku rozpoczęliśmy w parafii nowennę do Opatrzności Bożej, którą odprawiamy codziennie po wieczornej Eucharystii.

 

2. Z okazji Roku św. Józefa w najbliższy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy mężczyzn na półgodzinną adorację orację Najświętszego Sakramentu z Litanią do św. Józefa i aktem oddania na 17:30, a bezpośrednio potem na Mszę świętą wieczorną.

 

3. W środę wypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. Podczas Mszy świętej o 18:00 pobłogosławimy ziarno siewne. Wcześniej o 17:30 różaniec.

 

4. Pierwsze powakacyjne spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów będzie w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

 

5. Młodzież chętną do włączenia się w szeregi Grupy Apostolskiej przy naszej parafii zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej do salki.

 

6. Kandydatów na ministranta od klasy trzeciej zapraszamy w sobotę na godz. 9:00 do salki za kościołem. Rodziców prosimy o zachęcenie chłopców do pełnienia zaszczytnej służby przy ołtarzu. Planowane włączenie aspirantów do grona ministrantów odbędzie się w czwartą niedzielę Adwentu.

 

7. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej po wakacyjnej przerwie odbędzie się w sobotę o 16:00 w salce za kościołem. Mile widziane są nowe dziewczęta od 6 roku życia, które chcą zasilić nasz parafialny DSM. W związku z tym dzisiaj po każdej Mszy dziewczęta będą rozdawać ulotki promujące swoją wspólnotę.

 

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać Pani Kościelnej i jednemu Panu z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Barnaś 260, Świętek 388, Orlicki 465, Fortuna 384, Zalewski 315, Solarz, Gaj 254a, Gaj 254, Landowski 126, Polak 295, Noszkowski 296, Grzybek 116, Czyż 257, Gądek 256, Puścizna 393.

 

9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za indywidualną ofiarę na potrzeby parafii: z Książnic nr 42. Przypominamy o dzisiejszej kweście pod kościołem na poszkodowanych Afgańczyków. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną składane w sierpniu. Lista ofiarodawców jest umieszczona w gablocie ogłoszeń.

 

10. W związku z planowanym wyjazdem do Wiednia w dn. 11/12 września (sobota - niedziela) informujemy, że BT w Bochni zrealizuje wycieczkę w cenie 650 zł., pod warunkiem udziału minimum 45 osób. Po środowym spotkaniu zostało tylko 35 osób chętnych na wyjazd. Dlatego bardzo prosimy, aby do dzisiejszego wieczoru zgłosiły się chętne osoby, ponieważ w poniedziałek musimy podjąć ostateczną decyzję. Raz jeszcze prosimy wszystkich zapisanych o pilne przybycie na spotkanie jutro (w poniedziałek) po Mszy wieczornej w kościele.

 

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego oraz specjalnego wydania Gościa EXTRA poświęconego w całości Prymasowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej.

 

12. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Kłaj wraz z organizatorami zapraszają na uroczystości upamiętniające 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej przy Grobach Żołnierzy w Puszczy Niepołomickiej wyjątkowo w poniedziałek (20 września) o 11:30. Uczestnicy uroczystości proszeni są o zastosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

 

13. Wszystkim naszym Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy