Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 32

Wszystkich 180782

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 03 - 10 PAŹDZIERNIKA 2021

27 Niedziela Zwykła

3 października 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W najbliższą sobotę Mszą świętą o godz. 17:00 w Targowisku, a w niedzielę w kościele parafialnym rozpoczniemy w naszej wspólnocie tygodniowe MISJE ŚWIĘTE, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Ten szczególny czas duchowej odnowy parafii ma nas przygotować do Uroczystości 100-lecia konsekracji naszej świątyni, która odbędzie się 24 października tego roku. Program MISJI ŚWIĘTYCH jest na stronie internetowej parafii oraz na specjalnych folderach, które ministranci i lektorzy będą rozdawać przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich Drogich Parafian do wzięcia udziału w MISJACH PARAFIALNYCH, tym bardziej, że przez ostatnie dwa lata z racji epidemii nie było w naszej parafii żadnych rekolekcji. Prosimy również o gorącą modlitwę w intencji owocnego przeżycia tego szczególnego czasu.

 

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

• w poniedziałek - św. Franciszka z Asyżu,

• we wtorek - św. Faustynę Kowalską, dziewicę,

• w czwartek - NMP Różańcową.

 

3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są codziennie o 17:30, natomiast w niedziele 0 15:30. Dla tych, którzy nie mogą zostać na Mszy świętej podczas nabożeństwa różańcowego jest udzielana Komunia święta.

 

4. W ramach Wielkiego Odpustu ku czci MB Różańcowej w Bochni, nasza parafia jest zaproszona w najbliższy wtorek na Mszę świętą o godz. 17:00. Wyjście piesze z pielgrzymką o godz. 14:00 spod kościoła w Chełmie. Serdecznie zapraszamy Parafian do pielgrzymowania razem z ks. Proboszczem.

 

5. Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w środę na różaniec i Mszę świętą o godz. 17:30, na rozpoczęcie duchowego przygotowania do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. W tym dniu dzieciom zostaną poświęcone różańce.

 

6. Róże Różańcowe zapraszamy w czwartek na różaniec i Mszę świętą podczas, której dokonamy poświęcenia kopii Obrazu Matki Bożej Bocheńskiej, która została ufundowana przez wszystkie Róże naszej parafii, jako wotum na 100-lecie konsekracji kościoła parafialnego. Kopię wykonał artysta malarz P. Mirosław Polek. Obraz zostanie umieszczony na filarze pomiędzy prezbiterium, a kaplicą boczną.

 

7. Uczniów klas VIII z terenu naszej parafii zapraszamy w piątek na różaniec i Mszę świętą w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Prosimy też o obecność przynajmniej jednego rodzica.

 

8. W sobotę przypada na naszą parafię doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją o 15:00 do Mszy świętej wieczornej. Od godz. 15:00 zapraszamy szczególnie mieszkańców Łężkowic, od 16:00 mieszkańców Książnic, a od 17:00 parafian z Targowiska.

 

9. Dzieci z klas V w przyszłą niedzielę w ramach MISJI ŚWIĘTYCH w czasie Mszy świętej o godz. 11:00 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin, które nie skorzystały ze spowiedzi pierwszopiątkowej będzie w piątek od 17:00.

 

10. Za tydzień w niedzielę w kolejny Dzień Papieski można będzie wesprzeć uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin składając ofiarę do puszek w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

11. Wyrażamy wdzięczność Róży św. Urszuli z Książnic za modlitwę różańcową w każdą środę września. Następna Róża poprowadzi różaniec w listopadzie.

 

12. Składamy serdeczne podziękowanie nielicznym Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Gądek 453, Strach 259, Rączka 444, Szewczyk 519, Strach 493, Górczewski 286, Mięso 363, Świdzińska 285, Dziedzic 139, Dziedzic 139A, Korbut 129.

 

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 35,nr 425 i z Książnic nr 169. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną w miesiącu wrześniu. Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń. Przypominamy też, że dziś po każdej Mszy świętej ofiarą do puszek można wesprzeć koszty leczenia Kuby Mistarza z parafii Wiśniowa.

 

14. Zachęcamy do nabycia GN oraz Promyczków Dobra dla dzieci.

 

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Łach z Łężkowic i Dariusz Wojas z Targowiska. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

16. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!

 

Drodzy Parafianie!

 

Już tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia w naszej parafii Jubileuszowych Misji Świętych, przygotowujących nas na dobre przeżycie 100-lecia konsekracji naszej parafialnej świątyni.

Dwa tysiące lat temu, kiedy Jezus, nasz Zbawiciel przyszedł na ziemię, pragnął ogłosić światu że Bóg naprawdę i do końca kocha każdego człowieka.
To była Jego misja okupiona Ofiarą Golgoty. Ta Chrystusowa misja nie zatrzymała się w czasie, trwa nieustannie, aż po dzień dzisiejszy. Ten sam Chrystus, którego znamy
z Ewangelii i za którym idziemy drogami wiary przyjdzie do naszej parafii poprzez posłanych do nas misjonarzy. Przyjdzie ze swoim słowem, przebaczeniem, miłością. To są Misje Święte.

Jesteśmy pokoleniem ludzi tak bardzo żyjących w pośpiechu.
W zabieganiu wokół codziennych spraw, problemów, trudnych wyborów i decyzji, często gubimy to co najważniejsze. Misje Święte są czasem zatrzymania się
w drodze. Są czasem wewnętrznego zadumania się nad swoim życiem; aby móc doświadczyć spotkania z Chrystusem, odnaleźć nowy sens naszego życia i być może, dla niejednego - jeszcze raz rozpocząć wszystko od nowa.

Droga Siostro i Bracie, przyjmij zatem serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w Misjach Świętych. Są one dla Ciebie, który nie wyobrażasz sobie życia bez Boga – abyś został umocniony; są one dla tych którzy ulegli zniechęceniu
i zwątpieniu – aby mogli nadzieję odnaleźć; są one również dla tych, którzy odeszli – aby mogli powrócić.

Niech więc się każdy duchowo poruszy, żeby wejść w nasz wspólny wielki powrót do Miłosiernego Ojca. Licząc na dobrą wolę, zrozumienie i przyjęcie zaproszenia prosimy Was o modlitwę
i czynne zaangażowanie się
w przeprowadzenie tego Bożego Dzieła.

Wasi duszpasterze i misjonarze

 

Program Misji Świętych

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Łężkowice

9-17.10.2021

 

 

SOBOTA /9.10.2021/

17:00    Msza św. z kazaniem dla wszystkich

                (Kaplica w Targowisku)

NIEDZIELA /10.10.2021/
Rozpoczęcie Misji Świętych

Bóg jest Miłością

7:00      Msza św. z kazaniem dla wszystkich

9:00      Msza św. z kazaniem dla wszystkich

11:00    Msza św. z kazaniem dla wszystkich

15:30    Modlitwa różańcowa

16:00    Msza św. z kazaniem dla wszystkich

PONIEDZIAŁEK /11.10.2021/

Dzień stanięcia w prawdzie

Kto nie miłuje, trwa w śmierci

8:00      Msza św. z kazaniem dla wszystkich

11:00    Spotkanie misyjne dla dzieci SP (0-4)

12:00    Spotkanie misyjne dla dzieci SP (5-8)

17:30    Modlitwa różańcowa

18:00    Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Po Mszy św. – Nauka stanowa dla mężczyzn i kobiet.

WTOREK /12.10.2021/
Dzień pojednania

Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca

8:00      Msza św. i misyjna uroczystość pojednania dla wszystkich

11:00    Spotkanie misyjne dla dzieci SP (0-4)


12:00    Spotkanie misyjne dla dzieci SP (5-8)

17:30    Modlitwa różańcowa

18:00    Msza św. i misyjna uroczystość pojednania dla wszystkich

ŚRODA /13.10.2021/

Dzień Eucharystii

To jest Ciało moje!

8:00      Msza św. z kazaniem dla wszystkich

11:00    Spotkanie misyjne dla dzieci SP (0-4)

12:00    Spotkanie misyjne dla dzieci SP (5-8)

17:30    Modlitwa różańcowa

18:00    Msza św. z kazaniem dla wszystkich

CZWARTEK /14.10.2021/

Dzień spowiedzi

Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie

8.00       Misyjna Uroczystość Eucharystyczna
i Msza św. dla wszystkich

Misyjny sakrament pokuty:

9.00 – 12.00 z przerwą od 10:00 do 10:30

15.00 – 18:00 z przerwą od 16:30 do 17:00

17.30    Modlitwa różańcowa

18.00    Misyjna Uroczystość Eucharystyczna
i Msza św. dla wszystkich

PIĄTEK /15.10.2021/

Dzień opowiedzenia za Chrystusem

Kto uwierzy i przyjmie chrzest, ten będzie zbawiony

8.00       Msza św. i misyjna uroczystość opowiedzenia za Chrystusem

17.30    Modlitwa różańcowa

18.00    Msza św. i misyjna uroczystość opowiedzenia za Chrystusem dla wszystkich

SOBOTA /16.10.2021/

Dzień Maryjny

Oto Matka Twoja

10:00    Msza św. z kazaniem dla ludzi starszych i chorych

15:30    Modlitwa różańcowa

16:00    Msza św. z odnowieniem ślubów małżeńskich - przychodzą całe rodziny (Kaplica w Targowisku)

18:00    Msza św. z odnowieniem ślubów małżeńskich - przychodzą całe rodziny

NIEDZIELA /17.10.2021/

Zakończenie Misji Świętych

Wy jesteście świadkami tego

7:00      Msza św. z kazaniem dla wszystkich

9:00      Msza św. z kazaniem dla wszystkich

11:00 Uroczyste zakończenie Misji Świętych

Poświęcenie krzyża misyjnego

Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Błogosławieństwo z odpustem zupełnym

15:30    Modlitwa różańcowa

16:00    Msza św. z kazaniem dla wszystkich

Polecamy

Polecamy

Polecamy