Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 0

Wszystkich 220350

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O zniesienie tortur

Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 26 WRZEŚNIA - 03 PAŹDZIERNIKA 2021

26 Niedziela Zwykła

26 września 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Ostatnia niedziela września to Dzień Modlitw o Trzeźwość w rodzinach. Polecajmy tę ważną sprawę w naszych modlitwach.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek - św. Wincentego a` Paulo, prezbitera,

• we wtorek - św. Wacława, męczennika,

• w środę - Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

• w czwartek - św. Hieronima, prezbitera i dok. Kościoła,

• w piątek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła,

• w sobotę - św. Aniołów Stróżów.

 

3. W środę Msza święta z adoracją o 18:00, na która zapraszamy szczególnie Parafialny Zespół Synodalny, a po Mszy świętej krótkie spotkanie na plebanii.

 

4. Od piątku rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą one w dni powszednie o godz. 17:30, a po nich Msza święta, natomiast w niedziele o godz. 15:30. W kaplicy w Targowisku różaniec codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 16:30, a w sobotę pół godziny przed Mszą świętą. Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej w świątyni oraz w gronie rodzinnym w domach. Dzieci, które przyjdą na różaniec otrzymają specjalne plakaty z których powstanie list adresowany do Matki Bożej. Każdy kolejny dzień uczestnictwa w nabożeństwie to nowe kolorowe uzupełnienie treści tego listu.

 

5. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:

• okolicznościowa spowiedź będzie w czwartek od 17:00 oraz w piątek rano przed Mszą świętą i po południu od 17:00.

• w piątek pomodlimy się za misje i zbierzemy ofiary na ten cel,

• adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17:00 oraz po Mszy świętej, na którą zapraszamy szczególnie członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,

• w sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi tylko wieczorem po różańcu,

• odwiedziny chorych w Książnicach i Łężkowicach w piątek od 8:30, a w Targowisku w sobotę od 10:00. Przypominamy o zgłaszaniu chorych do piątku rano w zakrystii.

 

6. Uczniów klas VII z terenu naszej parafii prosimy wraz z rodzicami w pierwszy piątek na różaniec i Mszę świętą o godz. 17:30 na rozpoczęcie tegorocznego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 

7. Od przyszłej soboty Msza święta w kaplicy w Targowisku będzie o godz. 17:00.

 

8. Zmiana tajemnic różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7:00.

 

9. W następną niedzielę w parafii św. Mikołaja w Bochni rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.

 

10. W przyszłą niedzielę za zgodą Ks. Biskupa przy naszym kościele będzie kwesta na rzecz kosztów leczenia Kuby Mistarza z parafii Wiśniowa. Rodzice Kuby z góry dziękują za każdy dar serca.

 

11. Spotkanie lektorów i ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.

 

12. Informujemy, że w najbliższy wtorek odbędzie się egzamin przed sakramentem bierzmowania dla uczniów klas VIII w następującym porządku:

• godz. 15:00 - dla młodzieży ze SP w Książnicach,

• godz. 16:00 - dla młodzieży ze SP w Targowisku.

Egzamin będzie w kościele i bardzo prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica każdego kandydata do bierzmowania.

 

13. Rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci z klas V planowana jest na niedzielę 10 października o godz. 11:00. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

 

14. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie świątyni na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Migdał 416, Stokłosa 503, Jach 345, Świętek 453, Fortuna 440, Świętek 427, Grochowina 390, Szydłowski 449, Połtarecki 449, Jaśkiewicz 121.

 

15. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne oraz pewnej Rodzinie za ofiarę indywidualną na potrzeby parafii. Ofiary z przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na cele diecezjalne. Z góry Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

 

16. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego oraz nowego nr Małego Gościa dla dzieci, w którym znajdziemy podstawkę pod kubek.

 

17. Ogłoszenie społeczne: Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: Osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania odbędą się we wtorek (28 września) o 10:15 w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy naszym kościele. Szczegóły na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 

18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Strach z Targowiska, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 15:00. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

 

19. Przypominamy, że w trakcie Mszy świętych i nabożeństw nadal obowiązuje noszenie maseczek oraz stosujmy się do przyjętych zasad odnośnie przyjmowania Komunii świętej: od strony ambony kapłan udziela Komunii tradycyjnie, a od zakrystii tylko na rękę.

 

20. Wszystkim uczestnikom liturgii i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych!

Polecamy

Polecamy

Polecamy