O Kościół otwarty na wszystkich

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

OGŁOSZENIA: 14 - 21 SIERPNIA 2022

14 sierpnia 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w środę - św. Jacka, prezbitera,

• w sobotę - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, nazywaną Świętem MB Zielnej. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego wakacyjnego, czyli o 7:00, 10:00 oraz 18:00. Na zakończenie każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo ziół, kwiatów i owoców, natomiast o godz. 10:00 poświęcimy wieniec żniwny.

3. Dzień 15 sierpnia to również święto państwowe, dlatego pamiętajmy w tym dniu o naszej Ojczyźnie oraz o tych wszystkich, którzy w jej obronie oddali swoje życie.

4. W środę Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.

5. W środę wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się już w tradycyjnej formie. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami za pośrednictwem mediów diecezjalnych.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Filipowski 418, Świętek 407, Kardas 38, Gaj 36, Jania 140, Smolarek 12, Gajewski 119, Migdał 455, Porębski 356.

7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie oraz za ofiary na potrzeby parafii: z Książnic i jedna ofiara anonimowa. Jutrzejszą tacę przeznaczymy na wywóz śmieci z cmentarza.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego nr G. Niedzielnego, a w nim kolejna płyta CD Biblia Audio: Księgi Mądrościowe, cz. II.

9. Parafianie z Chełmu zwrócili się do nas z prośbą, aby mieszkańcy naszej parafii, którzy mają swoich krewnych na cmentarzu w Chełmie, zadbali o miejsca ich pochówku.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Flak z Targowiska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Najświętszej na każdy dzień naszego życia!