Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 11

Wszystkich 175701

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 12 - 19 WRZEŚNIA 2021

24 Niedziela Zwykła

12 września 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu dzisiejszym Kościół w Polsce przeżywa niezwykły dzień za sprawą beatyfikacji wielkich postaci we współczesnej historii naszej Ojczyzny: Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Niech to wydarzenie przyczyni się do odnowienia ducha Narodu w tych niełatwych czasach, w których przyszło nam żyć.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:

• w poniedziałek - św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła,

• we wtorek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

• w środę - NMP Bolesnej,

• w czwartek - wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana bpa i męcz.

• w sobotę - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.

 

3. Z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego we wtorek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawimy pół godziny przed wieczorną Mszą świętą ofiarując ją jako dziękczynienie za dar nowych błogosławionych Polaków.

 

4. W środę Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

5. Uczniów klas III z terenu naszej parafii wraz z rodzicami zapraszamy w środę na Mszę świętą o 18:00, a po niej spotkanie organizacyjne z ks. Proboszczem na rozpoczęcie duchowego przygotowania do uroczystości pierwszokomunijnych.

 

6. Uczniów klas VIII zapraszamy wraz z rodzicami w piątek na Mszę świętą o godz. 18:00, podczas której będzie uroczyste złożenie deklaracji i wpisanie na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania. Deklaracje do wypełnienia księża będą rozdawać w szkole, a jeśli ktoś uczy się poza naszą parafią, to trzeba je odebrać w zakrystii najpóźniej do czwartku. Informujemy również, że uczniowie klas VII rozpoczną tegoroczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania w pierwszy piątek października.

 

7. Spotkania duszpasterskie dla grup parafialnych w najbliższym tygodniu:

vlektorzy i ministranci w poniedziałek po Mszy wieczornej,

vkandydaci na ministrantów w sobotę o godz. 9:00,

vDSM w sobotę o godz. 16:00.

 

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Pasiut 523, Pasiut 391, Denisiuk 252, Marzec 389, Tokarz, Miśkiewicz 379, Piwowar 509, Piwowar 381, Ruchlewicz 424, Olender 425, Tyka 376, Duch 409, Smulski 402, Moryc 462.

 

9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki oraz za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli dla poszkodowanych Afgańczyków na kwotę: 2.562 zł. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych można będzie złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie. Zachęcamy do nabycia GN oraz wrześniowych Promyczków dla dzieci. W Promyczku Dobra znajdziemy plan lekcji.

 

10. Ogłoszenie społeczne: Starosta Wielicki zaprasza zainteresowanych mieszkańców Gminy Gdów do udziału w czynnościach wyłożenia do publicznego wglądu projektu operatu opisowo-kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków. Szczegóły na specjalnym afiszu w gablocie ogłoszeń.

 

11. Naszym Drogim Parafianom, a zwłaszcza solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych!

Polecamy

Polecamy

Polecamy