Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 34

Wszystkich 180784

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 19 - 26 WRZEŚNIA 2021

25 Niedziela Zwykła

19 września 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek - św. męczenników z Korei,

• we wtorek - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

• w czwartek - św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 

3. W środę Msza święta z nowenną Nieustającą o godz. 18:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. W najbliższy piątek 24 września w budynku WSD w Tarnowie odbędzie się doroczna Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nasi Parafianie, którzy rok temu zostali uroczyście włączeni do Bractwa proszeni są, aby do dzisiejszego wieczoru zgłosić swój udział w pielgrzymce. Wyjazd do Tarnowa będzie w piątek o 15:45 z parkingu przy kościele. Powrót do Łężkowic około godz. 21:00. Gdyby ktoś z naszych Parafian chciał dołączyć do Straży Honorowej prosimy, aby to zgłosić ks. Proboszczowi najpóźniej do środy.

 

5. Przygotowując się w parafii do Misji Świętych, które będziemy przeżywać od 9 do 16 października, od przyszłej niedzieli rozpoczniemy codzienną modlitwę o dobre przeżycie tego czasu i o obfite łaski misyjne dla całej wspólnoty parafialnej. Chcemy również polecać księży misjonarzy Redemptorystów, którzy będą nam posługiwać i duchowo przygotowywać parafię do obchodów 100-lecia naszego kościoła.

 

6. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami 100-lecia konsekracji naszego kościoła jutro w poniedziałek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w budynku plebanii. Prosimy o pilną obecność.

 

7. W dniu wczorajszym nasz Ks. Proboszcz obchodził swoje imieniny. Polecamy Go Sercu Pana Jezusa i życzymy zdrowia oraz opieki patrona św. Stanisława Kostki.

 

8. Ponieważ tydzień temu udało się zrealizować wycieczkę do Wiednia choć w nieco okrojonym składzie, informujemy, że po rozliczeniu wszystkich kosztów z Biurem Turystycznym, osoby, które zrezygnowały z wyjazdu otrzymają zwrot 100 zł. z wpłaconej wcześniej zaliczki, natomiast ci, którzy udali się do Wiednia, otrzymają zwrot w kwocie 60 zł. Bardzo prosimy o odebranie w/w pieniędzy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Piwowar 278, Dziedzic 276, Augustyniak 467, Dziedzic 335, Dziedzic 355, Korbut 277, Średniawa 394, Malarczyk 457, Włodek 438, Świętek 415.

 

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne.

 

11. Zachęcamy do nabycia nowego nr Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać o ciągle aktualnym przesłaniu objawień Matki Bożej z La Salette.

 

12. Na najbliższy tydzień naszych obowiązków niech nas umocni Boże błogosławieństwo!

Polecamy

Polecamy

Polecamy